سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۱۹ | ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
معرفی پروتوتایپ موستانگ مک‌ای با قدرت ۱۴۰۰اسب بخار
۱۴:۱۹ | ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
گرندکس

معرفی پروتوتایپ موستانگ مک‌ای با قدرت ۱۴۰۰اسب بخار

تک نمونه آزمایشی از کراس‌اور برقی فورد، دارای ۷ موتور الکتریکی است که مجموعا ۱۴۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کنند.

به گزارش پرشین خودرو، فورد، هنوز برنامه‌ای برای تولید انبوه نسخه‌های اسپرت و تقویت‌شده از موستانگ مک‌ای ندارد. با این حال، یک نمونه پروتوتایپ از این خودرو تولید کرده است تا در عمل، توانایی‌های فنی خود را نمایش دهد.


موستانگ Mach-E 1400 دارای ۳ موتور روی محور جلو و چهار موتور روی محور عقب است تا قدرت ۱۴۰۰ اسب بخار فراهم کند. بدنه‌ی این خودرو برای بهبود عمکرد در سرعت‌های بالا بهینه‌سازی شده است و نیروی عمودی ۱۰۴۳ کیلوگرم در سرعت ۲۵۸ کیلومتربرساعت خواهد داشت. دیفرانسیل‌های جلو و عقب از طریق محور محرک (Driveshaft) به یکدیگر متصل هستند و برای سرعت در پیست یا دریفت، قابل تنظیم خواهند بود.

 


مک‌ای ۱۴۰۰، با ترمزهای برمبو مجهز به بوستر برقی، ترمز دستی هیدرولیک، سیستم بازیافت انرژی هنگام ترمزگیری با تبدیل موتور به ژنراتور و فناوری‌های ضدلغزش (ABS) و مدیریت تعادل همراه شده و حاصل ۱۰ هزار ساعت همکاری مهندسان فورد پرفرمنس و تیم دریفت حرفه‌ای RTR است.

 هرچند که تولید تجاری موستانگ مک‌ای با قدرت ۱۴۰۰ اسب بخار، عملی نخواهد شد؛ اما بسیاری از قطعات این خودرو می‌توانند در آینده به فروشگاه‌های تیونینگ و تزئینات راه پیدا کنند. مثلا کاپوت جلو از فیبرکربن اورگانیگ ساخته شده که متفاوت از فیبرکربن رایج در دیگر مدل‌های اسپرت است.

سال ۲۰۲۱، موستانگ مک‌ای GT با قدرت ۴۵۹ اسب بخار و گشتاور ۸۳۰ نیوتن‌متر، مجهز به سیستم چهارچرخ محرک و شعاع حرکتی ۴۰۲ کیلومتر، وارد بازار امریکا خواهد شد.
 

منبع: زومیت

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!