چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۳:۴۸ | ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
الگوبرداری از خودروسازان جهانی الزامی است
۱۳:۴۸ | ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
اجاره خودرو
عضو اتاق بازرگانی ایران:

الگوبرداری از خودروسازان جهانی الزامی است

عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: برای آنكه شركت های خودروسازی كشورمان بتوانند به مرحله خودكفایی در تولیدات خود برسند توصیه می كنم به سمت الگوبرداری و استفاده از تجربیات خودروسازان جهانی حركت كنند.

به گزارش پرشین خودرو، سید جمشید جمشیدی مفرد، درباره اینكه چگونه می توان میزان داخلی سازی خودروهای داخلی را افزایش داد، تصریح كرد: راه های مختلفی برای افزایش داخلی سازی خودرو در كشور وجود دارد كه به نظر من بهترین آن الگو برداری از شركت های خودروسازی است كه موفق عمل كردند؛ اگر به صورت ریشه ای چرایی موفقیت شركت های خودروسازی جهانی استخراج شود ما هم می توانیم با استفاده از تجربیات آنها كار كنیم.

وی خاطرنشان كرد: درست است كه صنعت خودروی ایران تحریم است و مشكلات زیادی در این حوزه وجود دارد اما باید قبول كرد كه در برخی از مواقع در راستای داخلی سازی گام برداشته نشده است، لذا برای جبران عقب ماندگی های تاریخی كه در صنعت خودرو وجود دارد بایستی مطالعات دقیق و پیوسته ای از شركت های موفق خودروساز جهانی انجام دهیم كه قطعا در این زمینه به دستاوردهای خوبی دست پیدا می كنیم.

 جمشیدی مفرد ادامه داد: استفاده از تجربیات و الگوبرداری صحیح از كشورهای موفق در تولید خودرو و قطعه كمك می كند كه ایران با سرعت بیشتری در مرحله خودكفایی قرار گیرد.

عضو اتاق بازرگانی ایران افزود: موضوع دیگری كه شركت های خودروسازی می توانند دنبال كنند، آموزش نیروی انسانی در شركت های خودروساز و قطعه سازان خارجی است؛ مهندسان ایرانی باید از نزدیك فضای تولید و داخلی سازی را ببینند تا بتوانند آن را در كشور پیاده سازی كنند.

وی تاكید كرد: تحریم نباید جلوی فعالیت های خودروسازان را بگیرد و لذا ضرورت دارد كه شركت های خودروساز و قطعه ساز به سمت علم و تكنولوژی روز بروند تا بتوان به سمت داخلی سازی با روش های نوین رفت.

جمشیدی مفرد گفت: ما از مربی فوتبالیست خارجی استفاده می كنیم و هیچ مشكلی هم وجود ندارد، به طور قطع می توان در صنعت خودرو از چنین پتانسیلی استفاده كرد تا این صنعت رشد كند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!