سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۵۵ | ۱۳۹۹/۰۵/۰۴
لزوم توسعه ساخت داخل صنایع دریایی
۱۶:۵۵ | ۱۳۹۹/۰۵/۰۴
گرندکس

لزوم توسعه ساخت داخل صنایع دریایی

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار اتخاذ سیاست راهبردی در راستای توسعه داخلی‌سازی در صنایع دریایی شد.

به گزارش پرشین خودرو، «مهدی صادقی نیارکی» ضمن بازید از صندوق توسعه صنایع دریایی، طی نشستی با مدیران این صندوق حمایتی، افزود: صنایع دریایی در کشور از ظرفیت‌های متعددی برخوردار بوده و ضروری است توسعه عمق ساخت داخل در این صنعت بیش از گذشته مورد پیگیری قرار گیرد.

وی، خوداتکایی صنعتی و کاهش ارزبری را از مهمترین سیاست‌های دولت برشمرد.


صادقی نیارکی خاطرنشان کرد: سرمایه صندوق با توجه با سیاستگذاری کلان صنعتی و ضرورت توسعه عمق ساخت داخل در این صنعت باید افزایش یابد تا امکان اجرای برنامه‌های راهبردی در این بخش با محوریت خود اتکایی صنعتی وارد فاز اجرایی شود.

وی تاکید کرد: صندوق توسعه صنایع دریایی با شناسایی گلوگاه ها و تجهیزات وارداتی در این صنعت می تواند با تشکیل کنسرسیومی از تامین کنندگان و قطعه سازان این بخش اقدام به تولید تجهیزات مهم و کلیدی نظیر موتورها در حوزه شناورسازی یا توسعه سیستم های ناوبری را پیگیری کند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت خطاب به مدیران این صندوق تاکید کرد: در مرحله ابتدایی با شناسایی پتانسیل های موجود در این صنعت، چند پروژه مهم و زیرساختی در حوزه داخلی سازی را در دستور کار قرار دهید و همه امکانات صندوق را در راستای تحقق این پروژه ها بکار بگیرید.

 

مهدی صادقی نیارکی

«سهیل معمار باشی» مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت نیز در این نشست، تدوین برنامه راهبردی توسعه صنایع دریایی را یکی از مهمترین اولویت های این صندوق برشمرد و خواستار حضور فعال این صندوق به منظور جذب اعتبارات برای حمایت از توسعه داخلی سازی در صنایع دریایی شد.

وی افزود: با هدفگذاری پروژه‌های زیر ساختی و کلیدی در این صنعت جذب اعتبارات در سطح کلان با همکاری نهادهای تصمیم گیر امکان پذیر خواهد بود و تحقق این مهم نیازمند حضور فعال صندوق در شرایط کنونی است.

در این نشست، مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی و مدیران این مجموعه با تشریح سیاست‌های اجرایی صندوق از تدوین برنامه راهبردی تا افق ۱۴۰۴ خبردادند و خواستار اتخاذ تمهیداتی برای افزایش سرمایه صندوق شدند.

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی، ارتقای جایگاه این صندوق را مستلزم تزریق سرمایه برشمرد و خواستار حمایت مراجع تصمیم‌ساز از این صندوق زیربنایی شد.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
برچسب ها:
صنایع دریایی
نظر بینندگان
!
!
!