چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۰:۲۵ | ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
روزانه چه تعداد سفر با دوچرخه‌های اشتراکی انجام می‌شود؟
۱۰:۲۵ | ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
اجاره خودرو

روزانه چه تعداد سفر با دوچرخه‌های اشتراکی انجام می‌شود؟

مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک شهرداری تهران با اشاره به اینکه روزانه بیش از 2 هزار سفر از طریق دوچرخه‌های اشتراکی در پایتخت انجام می‌گیرد.

به گزارش پرشین خودرو، یعقوب آزاده‌دل مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک شهرداری تهران، درباره آمار مسافران دوچرخه‌های اشتراکی در پایتخت، اظهار داشت: تعداد دوچرخه‌های بیدود در سطح شهر تهران امسال دو برابر خواهد شد و در حال حاضر ۱۰۰۰ دوچرخه اشتراکی در تهران جهت استفاده شهروندان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه روزانه بیش از 2 هزار سفر از طریق دوچرخه‌‌های اشتراکی در سطح پایتخت انجام می‌گیر،د گفت: ‌نسبت به سال گذشته و قبل از شیوع کرونا آمار مسافران دوچرخه در پایتخت، دو تا سه برابر شده است.


مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک شهرداری تهران ادامه داد: سهم استفاده از دوچرخه در جابه‌جایی‌ مسافران در تهران 0.8 درصد است و شهرداری در تلاش است از طریق در نظر گرفتن تمهیداتی این رقم را به بیشترین میزان برساند.


آزاده‌دل در پاسخ به این پرسش که برخی از کارشناسان معتقدند دوچرخه‌های بیدود در انتقال شیوع کرونا به دلیل استفاده متعدد کاربران آلوده به ویروس کووید ـ 19 است و چه اقدامی جهت رفع این مشکل باید انجام شود، گفت:‌ شرکت دوچرخه‌های اشتراکی بیدود از آغاز موج اول شیوع کرونا نسبت به ضدعفونی دوچرخه‌ها اقدام کرد و این مسالت به صورت روزانه نیز مدنظر قرار دارد.

 

دوچرخه های اشتراکیوی گفت: البته به همه کاربران توصیه می‌کنیم که حتماً قبل از استفاده از دوچرخه نسبت به ضدعفونی محلی که دست خود را در آن قرار می‌دهند، اقدام کنند.

مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک شهرداری تهران در ادامه درباره حمل دوچرخه توسط مسافران در مترو گفت: مسافران دارای دوچرخه، فقط از واگن مشخص شده قطارها می‌توانند استفاده کنند و باید توجه داشته باشند که سوار شدن بر روی دوچرخه در همه ایستگاه‌ها و قطارهای مترو ممنوع است و مسافران دارای دوچرخه تنها مجاز به حمل دوچرخه در اماکن مترو هستند.

آزاده‌دل با اشاره به اینکه حمل دوچرخه برقی به صورت روشن در اماکن مترو ممنوع است گفت:‌استفاده از پله‌های برقی و آسانسور جهت حمل دوچرخه نیز ممنوع است. همچنین لباس مسافران حمل‌کننده دوچرخه باید متعارف با عرف عمومی و شرعی جامعه باشد.

وی خاطرنشان کرد: حمل دوچرخه‌های تاشو به امکان مترو در همه روزها به جزء ساعات پیک مسافری ایام عادی (شنبه تا پنج‌شنبه 6:30 تا 9:30 و 16 تا 19 عصر)، مجاز است.

مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک شهرداری تهران گفت:‌حمل دوچرخه‌های تاشو به امکان مترو تا ابعاد حداکثر 30 در 60 در 90 سانتی‌متر مجاز است.همچنین حمل دوچرخه‌های معمولی در ایام عادی از شنبه تا پنج‌شنبه قبل از ساعت 6:15 و بعد از ساعت 20 است که در ایام تعطیلات رسمی در تمامی ساعات بهره‌برداری از مترو مجاز است.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!