چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۱:۲۶ | ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
بورس املاک و مستغلات راه‌اندازی می‌شود
۱۱:۲۶ | ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
اجاره خودرو

بورس املاک و مستغلات راه‌اندازی می‌شود

عضو شورای عالی بورس گفت: در بورس املاک و مستغلات، صندوق‌های مختلف و طرح‌های متری مسکن وجود دارد که علاقه مندان با توجه به مبلغ سرمایه گذاری شان، می‌توانند هر ساله بخشی از منابع خود را تبدیل به متراژ کنند.

به گزارش پرشین خودرو، حسین سلاح ورزی نماینده اتاق بازرگانی ایران در شورای عالی بورس،‌ روز شنبه 4 مرداد 99 در توئیتی از تصویب طرح «تشکیل بورس املاک، مستغلات و امتیازات ایران» در شورای عالی بورس خبر داد.

پیش از این، علی صحرایی، مدیرعامل بورس و اوراق بهادار تهران اواسط تیرماه با حضور در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما، اظهار کرده بود: در این بورس امتیازات، پروژه‌ها و زمین لازم برای این‌ها عرضه خواهد شد.*طرح‌های متری مسکن در بورس املاک و مستغلات

همچنین شاهین چراغی عضو شورای عالی بورس گفت: در بورس املاک و مستغلات، صندوق‌های مختلف و طرح‌های متری مسکن وجود دارد که علاقه مندان با توجه به مبلغ سرمایه گذاری‌شان، می‌توانند هر ساله بخشی از منابع خود را تبدیل به متراژ کنند.

شاهین چراغی با حضور در بخش خبری 21 شبکه یک سیما درباره سامان دادن بورس املاک و مستغلات در بازار مسکن افزود: سهم بخش مسکن در اقتصاد ملی حدود ۳۵ درصد است و براساس اصل ۳۱ قانون اساسی دولت مکلف به تامین مسکن مردم است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت بخش مسکن در سبد خانوار، نیازمند به بورس مستقل برای افزایش تولید بخش مسکن هستیم.

 

بورس املاکعضو شورای عالی بورس گفت: در ساختار اقتصاد ملی، زمین‌های بزرگ که موجب انبوه سازی‌های بزرگ و کاهش قیمت تمام شده می‌شود، در اختیار نهاد‌های عمومی و مجموعه‌های دولتی است و در حال حاضر قوانین و مقرراتی تصویب شده است که دولت و نهاد‌های عمومی، منابع و زمین‌ها را برای طرح‌های انبوه سازی قرار دهند.

شاهین چراغی ادامه داد: براساس منابع مالی که در بازار سرمایه ایران وجود دارد، اگر دارندگان زمین و افرادی که منابع مالی دارند و پیمان‌کاران بزرگی که در این ۴۰ سال تجربه خوبی در صنعت ساخت و ساز دارند را کنار هم قرار دهیم، تحول اساسی در بخش ساخت و ساز ایجاد خواهیم کرد.

وی افزود: به طور متوسط سالانه حدود یک میلیون واحد مسکونی در کشور باید ساخته شود.

عضو شورای عالی بورس گفت: در بورس املاک و مستغلات، اوراق مختلفی مانند «صندوق‌های زمین و ساختمان» و «طرح‌های فروش متری» طراحی خواهد شد.

وی افزود: براساس مصوبه هیئت وزیران تمامی مجموعه‌های دولتی می‌توانند با قیمت کارشناسی، دارایی‌های خود را تبدیل به اوراق کنند و این اوراق، قیمت گذاری و قابل معامله تا انتهای طرح خواهد بود.

عضو شورای عالی بورس ادامه داد: دارندگان اوراق می‌توانند ملک شان را براساس مدل قیمت گذاری تحویل بگیرند یا به افراد دیگر واگذار کنند.

شاهین چراغی درباره تصویب آیین نامه اجرایی آزاد سازی سهام عدالت در شورای عالی بورس هم گفت: ۳۰ درصد دیگر سهام عدالت تا عید غدیر آزاد سازی و تا پایان امسال ۱۰۰ درصد سهام عدالت آزاد سازی خواهد شد.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!