جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۰:۲۵ | ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
راه آهن خواف- هرات پاییز امسال بهره‌برداری می‌شود
۱۰:۲۵ | ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
اجاره خودرو

راه آهن خواف- هرات پاییز امسال بهره‌برداری می‌شود

معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه ها، از بهره برداری از راه آهن خواف- هرات در پاییز امسال خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، آقای عباس خطیبی در بازدید از بخش برون مرزی راه آهن خواف- هرات گفت: این مسیر ریلی با هدف توسعه ترانزیت ایران با دیگر کشورها، دریا‌های آزاد و اروپا و دسترسی ریلی کشور افغانستان به کشور‌های همجوار ایران و آب‌های آزاد در جنوب ایران، در پاییز سال‌جاری آماده بهره برداری است.

وی به همراه استاندار هرات از بخش برون مرزی راه‌آهن خواف- هرات بازدید کرد و به منظور اتمام عملیات اجرایی باقی مانده در این بخش ظرف مدت سه ماه تصمیمات لازم اتخاذ شد.

خطیبی از بهره‌برداری از این محور، در پاییز سال‌جاری خبر داد و گفت: این مسیر ریلی تا ایستگاه روزنک واقع در ۸۰ کیلومتری شهر هرات تکمیل و آماده بهره برداری خواهد شد.

معاون ساخت وتوسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها هدف اصلی از این بازدید را رسیدگی به روند عملیات اجرایی ۶۰ کیلومتر از این محور ریلی در خاک کشور افغانستان اعلام کرد و گفت: همزمان با این بازدید عملیات جوشکاری در این بخش نیز آغاز شد.

 

راه آهن خواف- هرات

 

خطیبی از پیشرفت فیزیکی ۹۲ درصدی این بخش از نقطه صفر مرزی تا ایستگاه روزنک خبر داد و افزود: عملیات اجرایی در ۳۰ کیلومتر از مسیر تکمیل شده است و با تحویل یک دستگاه زیرکوب عملیات رلواژ و جوشکاری در باقی مسیر آغاز شده است.

معاون ساخت وتوسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها ضمن تاکید بر تکمیل عملیات ریل گذاری و جوشکاری محور در خاک ایران ادامه داد: مشکل اصلی ما تکمیل ساختمان ایستگاه در پایانه مرزی شمتیغ است که تلاش می شود اجرای آن نیز به برنامه برسد.

وی افزود: در حال حاضر فیبر نوری کل مسیر کشیده شده است و ساختمان‌های ایستگاه شمتیغ نیز با پیشرفت ۴۰ درصدی در حال ساخت است.

گفتنی است؛ محور خواف- هرات, ۲۲۰ کیلومتر طول دارد که ۸۰ کیلومتر آن در خاک ایران و ۱۴۰ کیلومتر آن در خاک کشور افغانستان قرار دارد. در حال حاضر ۶۰ کیلومتر از بخش برون مرزی این مسیر ریلی توسط ایران در حال اجرا است و طراحی و اجرای بخش‌های باقیمانده توسط کشور افغاستان انجام می‌شود.

منبع: خبرگزاری صداو سیما

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!