دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۰۲ | ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
بی نیازی سایپا از واردات تجهیزات تولید مجموعه‌های دَرب
۱۶:۰۲ | ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
گرندکس
طراحی، ساخت و نصب پروژه رولر هِمینگ در خودروهای SQ200؛

بی نیازی سایپا از واردات تجهیزات تولید مجموعه‌های دَرب

گروه خودروسازی سایپا در راستای تعمیق داخلی‌سازی، بی‌اثر كردن تحریم‌ها و جلوگیری از خروج ارز، موفق شد برای اولین بار تجهیزات پروژه رولر هِمینگ درب‌های جانبی محصولات خانواده ‏SQ200 و درب پشت كوییك را توسط مهندسان ایرانی تولید كند.

به گزارش پرشین خودرو، گروه خودروسازی سایپا در سال جهش تولید و در راستای ادامه پویش ملی بومی‌سازی صنعت خودرو، موفق شد پروژه رولر هِمینگ درب های جانبی برخی محصولات خود را كه پیش از این به صورت صد در صدی به خارج از کشور وابسته بود، بومی‌سازی کند.

بر این اساس شركت سایپاپرس توانست "طراحی، ساخت و نصب تجهیزات پروژه رولر هِمینگ درب‌های جانبی محصولات خانواده SQ200 و درب پشت كوییك" را با موفقیت به سرانجام برساند و اكنون گروه خودروسازی سایپا برای تامین این كالا نیاز به واردات ندارد. داخلی سازی این پروژه باعث جلوگیری از خروج بیش از ۲ میلیون دلار ارز از کشور شد.

 در اجرای این پروژه متخصصان داخلی گروه خودروسازی سایپا در شرکت سایپا پرس، توانستند با مهندسی معكوس و از طریق دانش مهندسی خود پروژه رولر هِمینگ درب های جانبی را عملیاتی كنند و اكنون ساعتی ۲۷ درب با روش جدید ایرانی و مطابق با استانداردهای بین المللی تولید می‌شود.

بر این اساس روزانه ۵۹۴ مجموعه درب خودروهای خانواده SQ200 و درب پشت كوییك تولید می‌شود كه این میزان تولید، سایپا را از واردات آنها بی‌نیاز می كند.

از دیگر مزایا و ویژگی های این پروژه ملی می توان به كارگیری نیروی كار و متخصص داخلی، ایجاد دانش و بومی سازی این تكنولوژی، توانایی اجرای طرح های مشابه در سایر شركت های خودرویی، افزایش ظرفیت تولید شركت سایپا پرس و ساخت ابزار رولر هد برای اولین بار در سایپا اشاره کرد.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!