چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۱۷ | ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
كاهش هزینه‌های مالی و افزایش درآمدهای عملیاتی خكاوه
۱۰:۱۷ | ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
گرندکس
معاون مالی و اقتصادی سایپادیزل اعلام كرد:

كاهش هزینه‌های مالی و افزایش درآمدهای عملیاتی خكاوه

معاون مالی و اقتصادی شركت سایپادیزل از بهبود وضعیت صورت‌های مالی این شركت در پی كاهش هزینه‌ها و افزایش درآمدهای عملیاتی در سال مالی منتهی به اسفند 1398 خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، مهدی رمضان‌پور اظهار کرد: سایپادیزل در سال 98 با وجود كاهش 66 درصدی فروش محصولات تجاری، به وسیله افزایش نرخ های فروش و عملکرد مثبت مدیریتی توانست، افزایش 12.5 درصدی نسبت سود خالص را نسبت به مدت مشابه سال 97 محقق کند.

وی تصریح كرد: با توجه به تحریم‌های بی سابقه بین‌المللی و كاهش تیراژ تولید خودروهای تجاری توسط سایپادیزل در سال 98، واكاوی هزینه‌های مترتب بر سازمان و كنترل و كاهش هزینه‌های مالی را می‌توان یكی از سرفصل های مهم برنامه‌های هیأت مدیره در یکسال گذشته بر شمرد.

 رمضان پور افزود: در این راستا، سایپادیزل موفق به كاهش 16 درصدی هزینه های فروش و اداری شد که عمده آن مربوط به ساماندهی هزینه های پرسنلی باوجود افزایش سالانه هزینه های حقوق و دستمزد بوده است. همچنین، کاهش چشمگیر هزینه های تسعیر ارز، هزینه انبارداری و توقف محصولات شرکت باعث کاهش 60 درصدی هزینه های عملیاتی شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینكه هزینه مالی در سال 1398 مبلغ 4 هزار میلیارد ریال برآورد شده بود، با عملکرد صحیح در حوزه تأمین مالی و تلاش های هیئت مدیره، شاهد کاهش 11درصدی نسبت به بودجه سال 98 و کاهش 4 درصدی نسبت به سال 97 هستیم.

معاون مالی و اقتصادی سایپادیزل ضمن اشاره به بهبود درآمدهای این شركت در سال 98 یادآور شد: صورت‌های مالی حاكی از افزایش 121 برابری درآمدهای عملیاتی نسبت به مدت مشابه است كه از محل دریافت یارانه حاصل از صرفه جویی در مصرف سوخت نوسازی ناوگان فرسوده و همچنین تسویه بدهی بانک صنعت و معدن با ارز زمان گشایش محقق شده است.

به گفته وی سایپادیزل در بخش درآمدهای غیرعملیاتی خود نیز افزایش 22 درصدی را از محل افزایش درآمد حاصل از تسعیر دارائی های ارزی به دست آورده است.

رمضان‌پور با بیان اینکه رشد شاخص های مالی و کاهش 75 درصدی زیان جاری و زیان پایه هر سهم نسبت به سال 97 نوید بخش روزهای بهتر در سایپادیزل خواهد بود، افزود: طبق گزارش حسابرس مستقل، در پایان سال مالی 1398 بسیاری از بندهای شرطی و تاکیدی از جمله مالیاتی، بیمه ای، تائیدیه حساب و عملکردی حذف شده است.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!