دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۴:۲۹ | ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
طراحی و ساخت خودرو برقی سایپا با همکاری دانشگاه شریف
۱۴:۲۹ | ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
اجاره خودرو
همکاری نخبگان دانشگاه صنعتی شریف با مدیران سایپا آغاز شد؛

طراحی و ساخت خودرو برقی سایپا با همکاری دانشگاه شریف

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و رئیس دانشگاه صنعتی شریف پس از برگزاری یک ویدئوکنفرانس آنلاین، تفاهم‌نامه همكاری امضا كردند.

به گزارش پرشین خودرو، پیش از امضای تفاهم‌نامه مشترك همكاری میان گروه خودروسازی سایپا و دانشگاه صنعتی شریف كه به‌ صورت آنلاین و از طریق سیستم ویدئو كنفرانس برگزار شد، مهندس سیدجواد سلیمانی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در سخنانی گفت: با به ‌كارگیری نخبگان دانشگاه صنعتی شریف در كنار مدیران سایپا و استفاده از دیدگاه‌ها و نظرات این افراد در قالب مشاور، آینده مدیریتی این مجموعه از نظر علمی و تخصصی تضمین خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه خود از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف است، افزود: دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف پشتوانه‌ای توانمند و آینده‌ساز برای گروه سایپا محسوب می‌شوند و می‌‌توانند مشكلات و موانع موجود را با بهره گیری از دانش و خلاقیت خود از سر راه بردارند.

سلیمانی با اشاره به برنامه گروه خودروسازی سایپا برای تولید خودروهای برقی ادامه داد: مركز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا به‌دنبال یك همكاری جامع با مراكز دانشگاهی و پژوهشی كشور برای طراحی و ساخت خودرو برقی است كه در این مسیر آماده همكاری با دانشگاه صنعتی شریف است.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تصریح كرد: تشكیل كارگروه مشترك همكاری میان گروه خودروسازی سایپا و دانشگاه صنعتی شریف زمینه اجرای پروژه‌های جدید طراحی و تحقیقات صنعتی و همچنین توسعه مدیریت را در این گروه فراهم می‌سازد و زمینه رشد علمی سایپا را ایجاد خواهد كرد.

 دکتر محمود فتوحی، رئیس دانشگاه صنعتی شریف نیز در این جلسه آنلاین گفت: دیدگاه علمی مدیریت ارشد گروه خودروسازی سایپا نسبت به صنعت خودرو تحسین‌برانگیز است.

وی افزود: با وجود این دیدگاه موثر و مفید در گروه خودروسازی سایپا امیدواری به تسریع در همكاری میان دو مجموعه افزایش یافته و با این روند، به سرعت ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی جهت همكاری‌ها فعال خواهد شد.

وی تاكید كرد: دانشگاه صنعتی شریف پیگیر اجرای پروژه‌هایی با محوریت توسعه فناوری و تجاری‌سازی محصول در گروه خودروسازی سایپا است و آمادگی دارد تجربیات علمی و پژوهشی خود را در اختیار این گروه قرار دهد.

فتوحی گفت: اجرای دوره‌های كارآموزی برای دانشجویان نخبه دانشگاه صنعتی شریف و همچنین اعطای بورس‌های تحصیلی به آنان جهت همكاری با واحدهای مختلف تولیدی، مهندسی و مدیریتی در گروه خودروسازی سایپا یكی از اهداف مهم تفاهم‌نامه همكاری است.

به گفته رئیس دانشگاه صنعتی شریف بحث خودرو برقی یكی از مهم‌ترین اهداف صنعت خودرو محسوب می‌شود و اصرار مدیریت سایپا برای ورود به فاز طراحی و ساخت این خودرو، بیانگر نگاه آینده‌نگرانه و واقع‌بینانه نسبت به این صنعت است.

وی از آمادگی دانشگاه صنعتی شریف برای هرگونه همكاری علمی و پژوهشی با گروه خودروسازی سایپا خبرداد و گفت: از آن‌جایی كه صنعت خودرو كشور جایگاه بسیار مهمی در اقتصاد و تولید دارد، آماده‌ایم تا با توسعه همكاری در كارگروه مشترك با سایپا، نقش علمی و مطالعاتی خود را در رشد این صنایع ایفا كنیم.

گفتنی است در این مراسم، تفاهم‌نامه همكاری میان گروه خودروسازی سایپا و دانشگاه صنعتی شریف به امضای مهندس سیدجواد سلیمانی و دکتر محمود فتوحی رسید.

تشكیل كارگروه مشترك همكاری، اجرای پروژه طراحی و ساخت خودرو برقی مشترك، به‌كارگیری نخبگان دانشگاه صنعتی شریف به‌عنوان مشاوران پروژه‌ای در سایپا، توسعه همكاری های آموزشی و كاربردی برای مدیران و كاركنان سایپا و استفاده از پژوهش‌ها و طرح‌های مطالعاتی دانشگاه در پروژه‌های سایپا از جمله مهم‌ترین مفاد این تفاهم‌نامه است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!