جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۵۸ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
چند درصد فرانسوی‌ها از پنجره خودرو زباله پرتاب می‌کنند
۱۳:۵۸ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
گرندکس

چند درصد فرانسوی‌ها از پنجره خودرو زباله پرتاب می‌کنند

طبق بررسی‌های صورت گرفته از سوی موسسه نظرسنجی و تحقیقات بازار ایپسوس (Ipsos)، درصد زیادی از فرانسوی‌ها با وجود جریمه‌های سنگین همچنان آشغال‌های خود را از پنجره خودرو به بیرون پرتاب می‌کنند.

به گزارش پرشین خودرو، ته سیگار، کیسه‌های پلاستیکی، کاغذ، آدامس و قوطی، معمول‌ترین زباله‌هایی هستند که معمولا از پنجره خودرو به بیرون انداخته می‌شوند.

ایپسوس می‌گوید که ۳۰ درصد فرانسوی‌ها یا تقریبا از هر سه نفر، یک نفر زباله‌های خود را در مسیر حرکت خود در زمان تعطیلات به بیرون خودرو پرتاب می‌کند. این گزارش تاکید می‌کند که هر روز ۲۵ تن زباله در امتداد بزرگراه‌های فرانسه جمع‌آوری می‌شوند.


این نتایج پس از مصاحبه با ۲۱۶۰ نفر به دست آمده است و در حالیکه مسائل زیست محیطی این روزها به طور فزاینده‌ای راه خود را برای بحث و گفت‌وگوی عمومی پیدا کرده است اما به نظر می‌رسد برخی عادت‌های نامناسب همچنان پا برجاست.

 

پرت کردن زباله از خودرو


این بررسی همچنین نشان می‌دهد که ۱۲ درصد سیگاری‌ها نیز آشغال سیگار خود را از پنجره خودرو به بیرون می‌اندازند که این رقم شامل بیش از یک سیگاری در بین سه سیگاری ارزیابی شده است. این موسسه تاکید می‌کند این عادت نامناسب می‌تواند باعث ایجاد آتش‌سوزی‌های بیشماری شود که هر ساله به این دلیل پدید می‌آید.

در خیابان‌ها نیز وضع بهتر نیست. طبق آخرین بررسی صورت گرفته، ۳۸ درصد فرانسوی‌ها زباله‌های خود را در مکان‌های عمومی رها می‌کنند. این رقم در سال ۲۰۱۵ شامل ۲۷ درصد فرانسوی‌ها می‌شد. با توجه به اجباری شدن استفاده از ماسک در برخی از مکان‌ها، پنج درصد فرانسوی‌ها اعتراف می‌کنند یا ماسک خود را گم کرده‌اند یا آن را روی زمین انداخته‌اند. این رقم در بین افراد زیر ۲۵ سال ۱۱ درصد است.

به گزارش یورونیوز، طبق قانون فرانسه، پرتاب زباله چه از طریق خودرو در بزرگراه‌ها، چه رها کردن آن در مکان‌های عمومی و خصوصی می‌تواند فرد را با جریمه‌ای تا ۱۵۰۰ یورو روبرو کند.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
برچسب ها:
زبالهخودرو
نظر بینندگان
!
!
!