شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۰۳ | ۱۳۹۱/۰۴/۰۶
بیمه باید از خودرو به راننده منتقل شود
۱۳:۰۳ | ۱۳۹۱/۰۴/۰۶
اجاره خودرو
مدیر عامل شرکت بیمه کوثر:

بیمه باید از خودرو به راننده منتقل شود

پرشین خودرو: مدیر عامل شرکت بیمه کوثر گفت: تنها در صورتی مشکلات بیمه شخص ثالث تمام می شود که دولت برای این بخش یارانه در نظر بگیرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، عبدالرسول عطایی مدیر عامل شرکت بیمه کوثر بیمه شخص ثالث را از رشته های چالش برانگیز صنعت بیمه عنوان کرد و گفت: مشکلات بیمه شخص ثالث به این زودی ها حل نخواهد شد.

آزاد سازی شخص ثالث یعنی گریز مردم از خرید بیمه

وی نظر صریح خود را در مورد آزاد سازی رشته شخص ثالث این طور بیان کرد: اگر از همین الان بگوئیم هر کسی علاقمند است می تواند بیمه شخص ثالث را خریداری کند و این رشته را آزاد کنیم؛ متاسفانه بخش زیادی از مردم بیمه شخص ثالث را خریداری نمی کنند و کشور با مشکلاتی عدیده ای رو به رو خواهد شد.

مدیر عامل شرکت بیمه کوثر ضمن اشاره به افزایش نرخ دیه و به تبع آن افزایش حق بیمه ها، گفت: شرکت های بیمه تابع قوانینی هستند که دولت و مجلس مصوب کردند، وقتی نرخ دیه به عدد قابل توجهی می رسد، طبیعی است که حق بیمه ها نیز افزایش پیدا کند.

کاهش نرخ شخص ثالث با حذف عوارض

وی ضمن بیان اینکه، هم اکنون بیش از 50 درصد از حق بیمه های دریافتی به دولت داده می شود، متذکر شد: 25 درصد به بیمه های اتکایی بیمه مرکزی، 10 درصد به وزارت بهداشت، 10 درصد به ناجا، 5 درصد مالیات بر ارزش افزوده و 5 درصد هم به خسارت های بدنی داده می شود، حالا اگر دولت خودش یارانه ای را برای این امر در نظر بگیرد و بخشی از اینها را کم کند، قطعا نرخ ثالث پایین خواهد آمد.

انتقال بیمه از خودرو به راننده

عطایی در بخش دیگری از این گفتگو با موج بر بازنگری قانون بیمه شخص ثالث تاکید کرد و گفت: در کشور ما خودرو بیمه می شود در حالیکه ما باید به سمتی برویم که راننده را بیمه کنیم.

وی ادامه داد: یک راننده بی خطر به همان میزان راننده پر خطر که در 6 ماه سال دو تصادف داشته که یکی به قتل منجر شده حق بیمه می دهد.

تعیین جریمه های خاص برای رانندگان پرخطر

مدیر عامل بیمه کوثر تصریح کرد: باید به سمتی برویم که ما بتوانیم بیمه را از خودرو به راننده منتقل کنیم و برای افراد پرخطر جریمه های خاص برای آنها در نظر بگیریم.

وی اضافه کرد: باید فصل جدیدی را در بیمه نامه ایجاد کنیم تا افرادی که احساس می کنند می خواهند آرامش بیشتری داشته باشند، این امکان برای آنها فراهم باشد.

مشکلات شخص ثالث به این زودی ها حل نمی شود

عطایی، ضمن بیان آنکه، بحث بیمه های شخص ثالث در کشور ما به این زودی ها حل نخواهد شد، گفت: تنها در صورتی مباحث مربوط به شخص ثالث تمام می شود که این 10 درصد های دولت حذف شود و دولت برای این حوزه یارانه در نظر بگیرد.

وی در عین حال اظهار داشت: باید نگرش و نگاه ما از بخش شخص ثالث که صرفا اجباری است به سمت بیمه های اختیاری نیز تغییر کند.

مدیر عامل این شرکت بیمه خصوصی در توضیح بیشتر این مطلب گفت: معمولا بسیاری از خانواده ها در طول سال از وسیله نقلیه استفاده نمی کنند و تنها در تابستان و عید از وسیه نقلیه خود استفاده دارند، باید ساز و کار این مسئله را هم ببینیم؛ به عبارتی دیگر تا بیمه های خاص با پوشش خاص و برای زمان های خاص نیز باید طراحی شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بیمه
نظر بینندگان
!
!
!