چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۰:۲۴ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
ثبت افزایش 40 درصدی تولید خودرو در کشور
۱۰:۲۴ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
اجاره خودرو
دبیر قرارگاه جهش تولید وزارت صمت خبر داد:

ثبت افزایش 40 درصدی تولید خودرو در کشور

دبیر قرارگاه جهش تولید وزارت صمت گفت: در تولید خودرو که سال قبل با مشکل مواجه بودیم، 40 درصد افزایش تولید داشته ایم.

به گزارش پرشین خودرو، سیدمهدی نیازی، با بیان این مطلب، افزود: با استفاده از ظرفیت های داخلی، تکمیل طرح های نیمه تمام، فعالسازی ظرفیت ها و افزایش تولید در واحدهای صنعتی در واحدهای مختلف برای کاهش 10 میلیارد دلار واردات برنامه ریزی شده است.

 

وی با بیان اینکه وزارت صمت در مدیریت جدید چهار رویکرد را دنبال می کند، ادامه داد: 4 رویکرد جهش تولید و تعمیق ساخت داخل، تکمیل طرح های نیمه تمام و سرمایه گذاری، مدیریت واردات و توسعه صادرات، تنظیم بازار در وزارت صمت طراحی و برنامه ریزی شد که 3 مورد در راستای جهش تولید برنامه ریزی شده و برنامه های وزارتخانه نیز بر همین مبنا برای تحقق جهش تولید است.


دبیر قرارگاه جهش تولید وزارت صمت بیان کرد: یکی از نهادهایی که با رویکرد رفع موانع تولید شروع به فعالیت کرد، قرارگاه جهش تولید است که در دوره جدید 10 جلسه با حضور مدرس خیابانی«سرپرست وزارت صمت» در این قرارگاه برگزار شده است و نمایندگان بانک مرکزی و گمرک نیز در جلسات حضور دارد و موانع تولید در حوزه بانکی و مالیات با توجه به قانونی که در مجلس تصویب شده است و آیین نامه آن در سال گذشته ابلاغ شد، بررسی می شود.

نیازی گفت: هدف میان مدت سه ساله برای تعمیق ساخت داخل برنامه ریزی شده که در همین راستا 10 میلیارد دلار کاهش واردات برنامه ریزی شده که با استفاده از ظرفیت های داخلی، تکمیل طرح های نیمه تمام ،فعال سازی ظرفیت ها و افزایش تولید در واحدهای صنعتی مختلف برای کاهش 10 میلیارد دلار واردات برنامه ریزی شده است.

وی اضافه کرد: امسال میزان هدف گذاری برای کاهش واردات نسبت به سالهای گذشته بالاتر است و نسبت به سال جهش تولید در نظر گرفته شده است که بر اساس ضوابط و مقررات وزارت صمت مدیریت واردات برای کالاهای ساخت داخل اتفاق افتاده است، همچنین مدیریت کالاهای غیر ضرور را نیز در برنامه داریم.

دبیر قرارگاه جهش تولید وزارت صمت افزود: تامین مواد اولیه و تامین ارز مورد نیاز، محور اساسی قرارگاه جهش تولید است و سیاست های لازم در این زمینه اتخاذ شده است.

 

قرارگاه جهش تولیدکاهش 2300 تعرفه وارداتی

نیازی تصریح کرد: 2300 تعرفه وارداتی کاهش یافته است و واردات ممنوع اعلام شده است و از 40 میلیارد دلاری که واردات داشتیم، عموم واردات مواد اولیه بوده است.

وی گفت: اقداماتی که در وزارت صمت در مقابله با بیماری کرونا انجام شده، کار تاریخی در سطح کشور بوده است. در تامین ملزومات حوزه مقابله با کرونا به صورت جدی ورود کردیم.رشد تولید بیشتر کالاهای منتخب در 4 ماهه امسال

دبیر قرارگاه جهش تولید وزارت صمت افزود: در تولید کالای منتخب اغلب تولیدات در 4 ماه اول سال رشد داشته است. در تولید خودرو که سال قبل با مشکل مواجه بودیم، 40 درصد افزایش تولید داشته ایم. در حوزه لوازم خانگی، فولاد، محصولات پتروشیمی نیز افزایش تولید داشتیم و این در شرایطی است که در سایر کشورهای دنیا با توجه به شرایط کرونا افت تولید داشته اند.

نیازی گفت: با توجه به شرایط سخت امسال تصمیمات متناسب با جنگ اقتصادی در شرایط فعلی گرفته می شود. کشور باید متناسب با شرایط سازماندهی شود و قوانین و مقرراتی که مانع جهش تولید است، بررسی و برطرف شود.

وی ادامه داد: اولویت امسال بر اساس تامین کالای اساسی و تامین ارز و مواد اولیه است. در تامین مواد اولیه که بیشتر در حوزه پتروشیمی و فولاد است مقدمات فراهم شده است و در پتروشیمی نیز اصلاح ساختار صورت گرفته است.هدفگذاری برای تکمیل 200 طرح کلان ملی

دبیر قرارگاه جهش تولید وزارت صمت در پایان، تصریح کرد: امسال تکمیل طرح های نیمه تمام نیز در دستور کار است که با تکمیل 200 طرح کلان ملی 41 هزار شغل ایجاد خواهد شد که با جذب 170 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش تولید و تکمیل طرح ها 41 هزار شغل ایجاد خواهد شد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!