جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۱۴ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
از رانندگان ناوگان عمومی تست سلامت روان گرفته می‌شود
۱۰:۱۴ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
اجاره خودرو

از رانندگان ناوگان عمومی تست سلامت روان گرفته می‌شود

رئیس پلیس راهور گفت: قرار است از رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی کشور تست سلامت روان گرفته شود.

به گزارش پرشین خودرو، سردار سید کمال هادیانفر، صبح سه شنبه در نشست خبری، اظهار کرد: پلیس راهور چهار مأموریت اساسی را به صورت تصریحی در قانون بر عهده دارد و همکارانم در سراسر کشور این مأموریت‌ها را به نحو احسنت انجام می‌دهند.

وی افزود: در ۲۱۷ هزار کیلومتر جاده‌های اصلی و فرعی و ۱۰۴۷ شهر ایران مأموران راهور حضور دارند و مأموریت‌های مختلف را که مربوط به راهور است را اجرا می‌کنند.

سردار هادیانفر گفت: توسعه انضباط ترافیکی، کاهش سوانح و تصادفات، ارائه خدمات مطلوب و تسریع خدمات اهداف پلیس راهور در سال ۹۹ بود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بیان کرد: در بخش کاهش سوانح و تصادفات اقدامات گسترده ای را دستگاه‌های مختلف انجام دادند که بیشترین نقش مربوط به راهور بود و بعد از دو سال گذشته یعنی سال های ۹۶ و ۹۷ که متأسفانه شاهد افزایش تصادفات بودیم، در سال ۹۸ توفیق حاصل شد تا ۱.۴ درصد تصادفات کاهش پیدا کند.


وی ادامه داد: سهم پلیس راهور در تصادفات ۱۸ درصد است و باقی مربوط به سازمان‌های دیگر مانند وزارت بهداشت، هلال احمر، اورژانس و… است که خوشبختانه در سال گذشته روند افزایشی تصادف ضمن توقف، کاهش هم داشته است.

سردار هادیانفر تصریح کرد: بیش از ۲ هزار دوربین به دوربین‌های نظارتی و تخلفاتی در امسال اضافه می‌شود و همچنین کنترل الکترونیکی ترافیک در آزادراه‌ها در دست بررسی است.

رئیس پلیس راهور خاطرنشان کرد: ۳۴ درصد تصادفات در جاده‌ها رخ می‌دهد و ۷۰ درصد از جانباختگان و جانبازان در کشور در تصادفات فوت کردند و یا دچار نقض عضو شدند. که در همین راستا طرح مدیریت و کاهش سرعت را در دست داریم.

 

از رانندگان ناوگان عمومی تست سلامت روان گرفته می‌شود

وی گفت: قرار است تست سلامت روان از رانندگان ناوگان عمومی که جان تعدادی مسافر به رفتار ترافیکی آنها بستگی دارد، گرفته شود. البته اکثر رانندگان رفتار صحیحی دارند ولی بعضاً رانندگانی هستند که رفتار پرخطری دارند که با همکاری پلیس و اورژانس قرار است این تست در چند بیمارستان گرفته شود.

سردار هادیانفر بیان کرد: ۲۲ درصد شماره گذاری خودروهای نوشماره در ۴ ماهه امسال نسبت به سال گذشته افزایش یافته و در امسال تا کنون ۲۵۸ هزار و ۱۵۷ خودرو پلاک شده است.

رئیس پلیس راهور بیان کرد: با صحبتی که با خودروسازان داشتیم قرار شد که هیچ خودرویی بدون پلاک از کارخانه ترخیص نشود و نهایتاً ظرف ۱۰ روز شماره گذاری خودروها اعم از جدید یا کارکرده انجام شود. یعنی ما طرحی به اسم خودروهای سبدی نداریم و هر خودرویی که خریداری می‌شود بلافاصله از طریق پلیس شماره گذاری و بعد ترخیص می‌شود.

به گفته وی، یک میلیون و ۱۷۶ هزار و ۹۹۷ دستگاه امسال نقل و انتقال داشته اند و ۵۲ درصد نقل و انتقال خودرو نسبت به سال گذشته افزایش داشته و این روند بی سابقه‌ای بوده است.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!