جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۲۷ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
۵۰۰ کیلومتر معبر پیاده برای معلولان ساخته می‌شود
۱۲:۲۷ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
اجاره خودرو

۵۰۰ کیلومتر معبر پیاده برای معلولان ساخته می‌شود

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از طرح ساخت ۵۰۰ کیلومتر معبر پیاده مناسب‌سازی شده برای معلولان خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، صفا صبوری دیلمی گفت: در مناسب‌سازی در شهر تهران خیلی عقب هستیم البته از سال گذشته در شهرداری تهران حرکتی را آغاز کردیم و برای پارک‌ها و ساختمان‌هایی که مربوط به شهرداری تهران هستند و همچنین ساختمان‌های عمومی که داریم،مناسب‌سازی انجام داده‌ایم.

وی یادآور شد: نزدیک ۱۰۰ سال است که در تهران خیابان، پیاده رو و ساختمان می‌سازیم و لی متاسفانه کار جدی برای مناسب‌سازی انجام ندادیم و ضوابط قانونی هم که بیان شده به طور کامل انجام نشده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اظهار به اینکه در سال جاری فعالیت گسترده‌ای را برای مناسب‌سازی فضا برای معلولان برنامه‌ریزی کردیم، عنوان کرد: مشاوران متعددی را برای این کار به همکاری گرفتیم و نزدیک به ۱۰ ماه برای آن مطالعه و برنامه‌ریزی شده و حتی از گروه‌های مشاوران معلولان هم در حوزه‌های مختلف شهرداری استفاده می‌کنیم تا خودشان هم در طراحی‌ها و هم در تحویل پروژه‌ها و هم در اجرای پروژه‌ها در کنار ما باشند تا بتوانیم این کار را انجام دهیم.

صبوری از ساخت ۵۰۰ کیلومتر معبر پیاده مناسب‌سازی شده برای معلولان خبر داد و گفت: اولین کاری که امسال به آن می‌پردازیم که حرکت بزرگی است و امیدواریم تا پایان سال به نتیجه برسد احداث ۵۰۰ کیلومتر معبر پیاده مناسب‌سازی شده برای معلولین است. یعنی ۵۰۰ کیلومتر پیاده رو تهران را بر اساس نقشه‌ای که مشاوران تهیه کردند و معاونت‌های مختلف شهرداری و ستاد مناسب‌سازی تایید کردند در شهر تهران و در همه مناطق، با اولویتی که بررسی شده است، کار می‌کنیم.

وی تاکید کرد: تمام هم و غم‌مان را به عنوان اولویت اول شهرداری تهران در معابر گذاشتیم تا در پایان سال حداقل ۵۰۰ کیلومتر مسیر به هم پیوسته و برنامه‌ریزی شده داشته باشیم که معلولان، نابینایان، کم‌توانان حرکتی، جانبازان و سایر دوستان بتوانند در یک مسیر ایمن و مطمئن حرکت دکنند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
معلولانشهرداری
نظر بینندگان
!
!
!