جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۴۴ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
سازمان بنادر برای مواجهه با بحران‌ آماده است
۱۴:۴۴ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
اجاره خودرو

سازمان بنادر برای مواجهه با بحران‌ آماده است

مدیریت صحیح از سوی سازمان بنادر و دریانوردی، نشان داد که به رغم چالش‌های فراوان موجود، می‌توان فعالیت‌ها را مطلوب پیش برد.

به گزارش پرشین خودرو، مسعود پل مه درباره وضعیت مقابله با شیوع ویروس کرونا دربخش بندری ودریایی کشور افزود: شیوع ویروس کرونا، همه کشور‌های جهان را غافلگیر کرد و ایران نیز از این قضیه مستثنی نبود و همانگونه که می‌دانید شاهد آلودگی و شیوع کووید۱۹ در سطح وسیع بودیم، اما فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی با وجود این چالش جدی نیازمند استمرار است.

وی ادامه داد: از زمانی که کرونا به یک اپیدمی در ایران تبدیل شد و بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی دچار اختلال شد، فعالیت‌های دریایی و بندری کشور، عملیات‌های تخلیه و بارگیری، ورود و خروج به/از محوطه‌های بندری تعطیل نشد.

دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران گفت: آمادگی عملیاتی برای مقابله و مواجهه با هر نوع بحرانی که می‌تواند یک تهدید پیرامونی تلقی شود در بخش دریایی و بندری کشور وجود دارد و مدیریت صحیح از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در این زمینه نشان داد که به رغم چالش و مشکلات جدی می‌توان فعالیت‌ها را پیش برد.

پل مه افزود: نکته بسیار مهم که از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه بندری و دریایی مدنظر قرار گرفت بهره مندی و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بود و این مسئله باعث شد که چه در بخش کالا و چه در بخش انسانی بنادر از تهدید بیماری مصون بماند و کمترین آسیب را ببیند.

 

سازمان بنادر

 

وی اضافه کرد: به طور کلی هیچ نوع اشاعه‌ای در مورد ویروس کرونا از طریق بنادر کشور نداشتیم و با اقدام مطلوب و هوشمندانه سازمان بنادر و دریانوردی و انجمن کشتیرانی، از جان افراد محافظت به عمل آمد و شیوع ویروس در بخش بندری و دریایی به حداقل رسید.

پل مه درباره اینکه ویروس کرونا چه تاثیری بر فعالیت‌های اقتصادی داشته است، گفت: همه فعالیت‌های اقتصادی در کشور دچار اختلال شده و عملیات‌های بندری و دریایی نیز شرایط مشابهی را تجربه کرد و شاهد بودیم که بسیاری از کشور‌های همسایه نظیر قطر، امارات و کویت مجوز تردد کشتی‌ها را سلب کردند و برخی کشور‌ها نیز اجازه خروج کالا را از کشور خود ندادند تا ذخایر مورد نیاز آن‌ها با خطر مواجه نشود.

دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران گفت: هرچند شاهد مختل شدن فعالیت‌ها در حوزه صادرات و واردات بودیم، اما فعالیت‌های بندری مختل نشد و صرفا در یک برهه زمانی ۳۰ روزه واردات کالا به کشور به شدت تحت تاثیر قرار گرفت، اما مجدد روند مطلوبی با شروع فعالیت‌ها کلید خورد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!