جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۴۹ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
تولید خودرو از رشد منفی خارج شد
۱۲:۴۹ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
اجاره خودرو
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت:

تولید خودرو از رشد منفی خارج شد

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:‌ در چهار ماهه امسال در همسنجی با پارسال تولید خودرو رشد ۱۹ درصدی داشت و این صنعت پس از دو سال از رشد منفی خارج شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، حسین مدرس‌خیابانی افزود: در حالی که با خروج خودروسازان فرانسوی و کره‌ای رنو و کیا پس از دور تازه تحریم‌های آمریکا، کسی فکر نمی‌کرد بتوانیم به تولید ادامه دهیم، اما امسال تولید یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو برنامه‌ریزی شده است.

 در سال 98 در مجموع 831 هزار و 334 دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که در مقایسه با سال 97 افت 13 درصدی داشت.

برخی رکوردهای حوزه صنعت و معدن

سرپرست وزارت صنعت، در ادامه به ثبت برخی رکوردها در حوزه‌های صنعتی و معدنی در هفت سال گذشته از دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: به‌طور نمونه تولید فولاد در هفت سال گذشته در مقایسه با پیش از آن دو برابر و در مقایسه با پیش از انقلاب 30 برابر شده است.

وی افزود: در حوزه سیمان، رشد 15 برابری تولید نسبت به سال 57، در حوزه پتروشیمی رشد دو برابری در مقایسه با سال 91 و در حوزه نساجی و پوشاک رشد بیش از دو برابری در هفت سال گذشته حاصل شده است.

مدرس‌خیابانی همچنین از رشد 31 درصدی تولید لاستیک خودرو در سه ماهه امسال خبر داد که با همت تولیدکنندگان این حوزه در شرایط دشوار تحریم‌ها و کرونا به دست آمد.
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!