جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۷:۲۲ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
نگاهی به مزایا و مشکلات مزدا ۳ نیو
۱۷:۲۲ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

نگاهی به مزایا و مشکلات مزدا ۳ نیو

مزدا سه از آن دست خودروهای جذاب ژاپنی است که معمولاً کارشناسان معتقدند ارزش صبر کردن برای ورود نسل جدید آن به بازار و سپس تصمیم‌گیری درباره خرید خودرو را دارد.

به گزارش پرشین خودرو، این خودرو که برای اولین‌بار در ۲۰۰۳ میلادی به جهان معرفی شد، تا کنون در سه نسل وارد بازار شده و نسل چهارم آن نیز در آینده نه چندان دور قیمت‌گذاری می‌شود. این محبوب ژاپنی در ایران با دو نسل ظاهر شده و فراز و نشیب‌های فراوانی که ناشی از تحریم‌های متعدد بوده، در طول دوران مونتاژ خود در کشور طی کرده است.

اکنون، تنها نسخه تولیدی‌اش در کشور تیپ چهار نسل دوم آن است که نسخه بهینه شده سدان این نسل است و معایب کمتری نسبت به برادرانش دارد. سال گذشته زمزمه‌هایی از توقف تولید این نسخه نیز شنیده می‌شد، اما در تیر ۹۸ شمسی بهمن‌موتور اعلام کرد خط مونتاژ تیپ چهار نسل دوم مزدا سه همچنان فعال می‌ماند. البته که با ادامه تحریم‌ها و افزایش روز به روز آن‌ها، مشخص نیست بهمن‌موتور تا چه زمانی بتواند نسخه‌های صفر این خودرو را روانه بازار کند و اینکه این تولید در چه تیراژی ادامه می‌یابد.

اکنون با توجه به اینکه ممکن است در آینده نه چندان دور شاهد نسخه صفر این خودرو در بازار نباشیم، به بررسی تجربه رانندگی و وضعیت نسخه‌های کارکرده مزدا سه نیو تیپ چهار می‌پردازیم.

مزایای مزدا سه جدید کارکرده

ورود بدون نیاز به کلید و استارت دکمه‌ای این خودرو قطعاً از اولین نکاتی است که راننده را متوجه خود می‌کند. پس از آن احتمالاً صدای کم موتور جلب توجه می‌كند و تصدیق این مدعا که موتور مزدا سه یکی از کم‌صداترین‌ها در بازار کشور است. مورد مهم دیگر شرایط گیربکس و عملکرد آن است.

 تجربه رانندگی با نسخه‌های کارکرده مزدا سه تیپ چهار نشان داده که دنده‌ها همچنان نرم و نامحسوس تغییر می‌کنند و گیجی و سردرگمی در هماهنگی آن‌ها با موتور دیده نمی‌شود. عملکرد ترمزها نیز رضایت‌بخش است و ایستایی و قدرت لازم را نشان می‌دهند.

در تست‌های شتاب‌گیری نسخه‌های کارکرده مزدا سه تیپ چهار، نمی‌توان به صفر تا صد ۹.۸ ثانیه‌ای اولیه خودرو دست یافت، اما شتاب آن همچنان خوب و هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد. مشکل سیستم تعلیق خودرو تا حدودی با کارکرد بیشتر افزایش یافته و همچنین بیش‌فرمانی در آن دیده می‌شود.

در خودروهای کارکرده مونتاژ خوب و دقیق سازنده اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. چرا که اگر مونتاژ خودرو و متریال به کار رفته در داخل کابین از کیفیت لازم برخوردار نباشند، پس از کاركرد نه چندان بالا هم صداهای اضافه بسیاری در داخل کابین به گوش می‌رسد و در صورت رعایت کیفیت و دقت لازم شرایط عکس را شاهد هستیم، به این ترتیب که حتی در کارکردهای بالا همچنان کابینی بی‌صدا خواهیم داشت.

مزدا سه نیو از آن دست خودروهای مونتاژ داخل است که از کابین بی‌صدای آن خیلی زود افت کیفی نشان نمی‌دهد و صداهای اضافه ناشی از کارکرد بالای خودرو را به ندرت در آن می‌شنویم.

صندلی‌ها نیز در نسخه‌های غیر صفر همچنان نرمی و راحتی خود را حفظ کرده‌اند و با وجود فرم اسپرت در رانندگی‌های طولانی ایجاد خستگی نمی‌کنند. اما روکش چرمی صندلی‌ها، غربیلک فرمان و دسته دنده از کیفیت چندانی برخوردار نیست و نسبتاً زود مستهلک می‌شود.

درhttps://divar.ir و دیگر سایت‌های خرید و فروش خودرو می‌توانید از تجهیزات ایمنی و امکانات رفاهی این نسخه بیشتر بخوانید.


مشکلات مزدا 3 جدید کارکرده

اگر قصد خرید مزدا سه نیو تیپ چهار کارکرده را دارید، باید این مهم را نیز در نظر بگیرید که قطعات یدکی این خودرو بسیار گران است و هزینه نگهداری نسبتاً بالایی را بر شما تحمیل خواهد کرد.

شاید شما هم اخبار آمار بالای دزدی چراغ‌های این خودرو را به دلیل قیمت ۲۵ میلیونی هر جفت آن‌ شنیده باشید. البته که این خودرو استهلاک نسبتاً پایینی دارد، اما در صورت هرگونه آسیب احتمالی به قطعات آن، باید برای تعمیرش مبلغ قابل توجهی پرداخت کنید.

قیمت ماشین مزدا ۳ جدید تیپ چهار حدودا سه سال کارکرده کمتر از مدل‌های ۲۰۱۱ نیسان تیانا و ۲۰۱۴ هیوندای سوناتا است. بنابراین انتخاب نسبتاً خوبی محسوب می‌شود. قیمت روز این خودرو را مشاهده کنید

 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!