جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۲۱ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
250 هزار نفر ساعت شیفت کاری برای طرح کمک مومنانه اهدا شد
۰۹:۲۱ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اجاره خودرو
از سوی کارگران ایران خودرو و شرکت های تابعه؛

250 هزار نفر ساعت شیفت کاری برای طرح کمک مومنانه اهدا شد

کارگران ایران‌خودرو و شرکت‌های تابعه همراه با کارگران سایر کارخانجات و صنایع کشور، ۲۵۰ هزار نفرساعت از شیفت کاری خود را به طرح کمک مومنانه اهدا کردند.

به گزارش پرشین خودرو، امروز تمامی کارخانجات و مراکز صنعتی کشور از جمله گروه صنعتی ایران خودرو و شرکت های زیر مجموعه آن، برای لبیک گفتن به مرحله دوم فرمان مقام معظم رهبری در خصوص طرح جمع آوری کمک های مومنانه، دست در دست هم نهادند و ۱۰۰ هزار بسته کمک معیشتی را راهی منازل خانوارهایی کردند که در بحران شیوع و همه گیری ویروس کرونا، سفره هایشان دیگر رنگ و بوی سابق را ندارد.

پس از فراخوان رهبر انفلاب در نیمه شعبان مبنی بر اجرای طرح کمک مومنانه، امروز شرکت مهرکام پارس از شرکت های زیر مجموعه گروه صنعتی ایران خودرو که متولی جمع آوری و ارسال بسته های معیشتی فاز دوم طرح کمک مومنانه بود، در مراسمی که به عطر آیات قرآن کریم و مولودی و سرودهای قرآنی آغشته بود، بسته کمک های معیشتی جمع آوری شده از طریق کارخانجات و مراکز صنعتی سراسر کشور را به دست خانوارهای آسیب دیده از بیماری کرونا رساند.

علی حسین رعیتی فرد، رییس سازمان بسیج کارگری کشور، در ابن‌باره گفت: کارگران که به عنوان مدافعان معیشت کشور دوشادوش مدافعان سلامت در خط مقدم جبهه مقابله با ویروس کرونا ایستاده اند، در مرحله دوم طرح کمک مومنانه، طرح «شیفت ایثار» را برگزار کردند.

وی افزود: به موجب این طرح که از روز گذشته، چهاردهم مردادماه، آغاز و تا انتهای امروز در جریان است، هر کارگر، عواید حاصل از چند ساعت یا یک شیفت کاری خود را برای شرکت در طرح کمک مومنانه تقدیم می کند. این مبالغ با کمک کارفرمایان تجمیع شده و بسته های حمایتی تهیه و به خانوارهای نیازمند اهدا می شود. در این طرح که در دو هزار و ۵۰۰ کارخانه و مرکز صنعتی برگزار می شود، تاکنون ۲۵۰ هزار نفرساعت مشارکت کرده اند.

رعیتی فرد هم چنین افزود: تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار بسته معیشتی شامل لوازم التحریر و مواد غذایی، توسط کارفرمایان کارخانجات و مراکز صنعتی کشور جمع آوری شده که قرار است که به کارگران روزمزد و کارگران ساختمانی که در حاشیه شهرها سکونت دارند اهدا شود. برای شناسایی این افراد و نیز در جهت کمک به افراد نیازمند حقیقی، از سازمان های بهزیستی، کمیته امداد و وزارت کار کمک گرفته شده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!