جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۵ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
استقبال 95000 نفر از طرح تبدیل رایگان به دوگانه سوز
۱۱:۵۵ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

استقبال 95000 نفر از طرح تبدیل رایگان به دوگانه سوز

با گذشت حدود سه ماه از تاریخ رونمایی رسمی از سامانه gcr.niopdc.ir توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، تاکنون حدود 95 هزار دستگاه خودرو در این سامانه ثبت نام کرده اند.

به گزارش پرشین خودرو، وزارت نفت به منظور اصلاح سبد مصرف سوخت کشور، کاهش آلاینده های ناشی از احتراق سوخت در خودروها، کاهش هزینه ها و افزایش درآمدها با کاهش مصرف بنزین و افزایش صادرات آن و ... اقدام به برنامه ریزی در جهت تسهیل در تبدیل خودروها از حالت تک سوز (بنزین سوز) به دوگانه سوز ( بنزین و CNG) کرد و نتیجه این اقدام در مصوبه سال گذشته شورای عالی اقتصاد مبنی بر تبدیل رایگان یک میلیون و 460 هزار دستگاه نمود پیدا کرد.

براساس این گزارش، شورای اقتصاد در جلسه فوق‌العاده روز دوشنبه ١١ آذرماه 1398 بنا بر پیشنهاد مشترک وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه با هدف حمایت و کاهش هزینه‌های حمل و نقل عمومی و بهبود هوای شهرها، به استناد ماده ١٢ قانون رفع موانع تولید، مصوبه ای با عنوان «حمایت از تولید و تبدیل کارخانه ای و کارگاهی یک میلیون و 460 هزار دستگاه خودروی تاکسی، ون (تاکسی)، وانت و مسافربر شخصی بنزینی به CNGسوز» را تصویب کرد که در آن شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران برای تبدیل خودروهای عمومی و مسافربر شخصی بنزین‌سوز به دوگانه‌سوز (کارخانه‌ای و کارگاهی)، اصل و فرع تسهیلات مالی را که به مالکان خودروها یا کارخانه‌ها تا سقف 6500 میلیارد تومان تضمین و بازپرداخت پرداخت می‌کند.

با رونمایی رسمی از سامانه https://gcr.niopdc.ir توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، از روز 24 اردیبهشت ماه سال جاری مالکان وسایل نقلیه عمومی بنزین سوز (اعم از تاکسی و وانت بار) با مراجعه به این سامانه، درخواست خود را جهت تبدیل رایگان به دوگانه سوز ثبت کرده‌اند.

با گذشت نزدیک به 3 ماه از این تاریخ، تاکنون 95 هزار دستگاه خودرو در این سامانه ثبت نام کرده اند. طبق اظهارات اخیر محمدحسین باقری، مدیرطرح CNG شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، از مجموع حدود 95 هزار ثبت نام، 26 هزار و 400 خودرو شامل این طرح شده اند، 7500 خودرو تبدیل شده و 14 هزار و 500 خودرو در صف تبدیل هستند و نوبت خود را دریافت کرده اند. همچنین 4 هزار و 600 خودروی دیگر هنوز کارگاه خود را انتخاب نکردند و در فرایند کار انتخاب کارگاه و زمان مناسب برای تبدیل هستند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!