جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۴۷ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
توسعه بنادر کوچک جدی گرفته شود
۱۳:۴۷ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
اجاره خودرو

توسعه بنادر کوچک جدی گرفته شود

عضو اتاق بازرگانی ایران:از سرمایه گذاران و فعالان صنعتی می‌خواهم که توسعه بنادر کوچک را جدی بگیرند.

به گزارش پرشین خودرو، شعبان فروتن چند سالی است که توسعه بنادر کوچک توسط سیاست گذاران مدنظر قرار گرفته، اما این روند بسیار آهسته است؛ به نظر می‌رسد که بخش خصوصی باید در کنار دولت قرار گیرد تا توسعه و فعال سازی بنادر کوچک اتفاق بیفتد.


عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: درباره وضعیت بنادر و جایگاهی که آن‌ها دارند افزود: بنادر کوچک فرصت و قابلیت‌های زیادی برای سرمایه گذاری دارند و این امر برای سرمایه گذاران خرد شرایط بهتری را ایجاد کرده است، لذا از سرمایه گذاران و فعالان صنعتی می‌خواهم که توسعه بنادر کوچک را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی می‌تواند با تکمیل زیرساخت‌های بنادر کوچک، شرایط برای سرمایه گذاری فراهم کند، گفت: بنادر کوچک می‌تواند جهش اقتصادی را برای سرمایه گذاران فراهم کند چرا که جابجایی کالا از طریق بنادر بسیار با صرفه‌تر است.

 

بنادر

 

این عضو اتاق بازرگانی ایران افزود: کارنامه کاری سازمان بنادر طی سال‌های اخیر نشان داده است که این سازمان به بخش خصوصی واقعی کمک می‌کند و برای آن تسهیلاتی را در نظر می‌گیرد تا ریسک سرمایه گذاران کاهش پیدا کند.

فروتن تصریح کرد: اعتقاد دارم که سرمایه گذاری در بنادر با کمترین ریسک مواجه است و اگر سرمایه گذاری به پسکرانه بنادر برود با تسهیلات مناسبی می‌تواند فعالیت اقتصادی خود را آغاز کند.

وی گفت: به نظر می‌رسد که سرمایه گذاران برای حضور در بنادر آمادگی دارند به همین جهت بایستی از انگیزه آن‌ها بهره گرفت تا روند توسعه‌ای بنادر دنبال شود.

فروتن ادامه داد: تحریم شرایطی را ایجاد کرده که سیاست گذاران بیش از گذشته به بخش خصوصی و فعالیت‌های آن‌ها تکیه کنند از این رو نباید فرصت‌های به دست آمده را از دست داد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!