دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۸ | ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
اختصاص مسیر ویژه برای خودران‌ها
۱۱:۰۸ | ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
گرندکس

اختصاص مسیر ویژه برای خودران‌ها

فناوری خودران ها به تدریج راه خود را به زندگی مردم باز می کنند با این که هنوز قابلیت اتکا و اعتماد به آنها 100 درصد نشده است.

به گزارش پرشین خودرو، با همکاری بخش خصوصی و دولتی در ایالت میشیگان آمریکا، 40 مایل مسیر ویژه بین شهر دیترویت و آن آربور به عبور و مرور خودران ها اختصاص داده شده است.

اختصاص یک خط از خطوط جاده و خیابان به عبور و مرور خودران ها می تواند گامی مثبت و رو به جلو برای توسعه و گسترش این فناوری رو به رشد به حساب آید.

این خط ویژه، با تابلوی «مخصوص خودران ها [خودروهای بدون نیاز به راننده]» مشخص خواهد شد.


شرکت خصوصی کَونو Cavnue‌ با همکاری دولت، به منظور ایجاد کریدور مخصوص خودران ها در جنوب شرقی میشیگان ایجاد شده است و هدف نهایی آن بهبود دسترسی حمل و نقل در این منطقه با استفاده از فناوری های نو است.


در ابتدا این مسیر ویژه بیشتر جنبه آزمایشی دارد و تا زمانی که اعتماد 100 درصد ایجاد نشود، در همان مرحله آزمایشی خواهد ماند یا به طور کلی کنار گذاشته خواهد شد. اما با هوشمندتر شدن فناوری های خودران، به خاطر رقابت شدید بین خودروسازان جهانی، احتمال رونق و گسترش خطوط ویژه یا مسیرهای ویژه خودران ها در آینده بسیار بالا است.

 

خودروهای خودرانفورد، جنرال موتورز، وایمو (خودران گوگل)، آرگو ای آی، تویوتا، هوندا، توسیمپل TuSimple، ب ام و و سایر خودروسازان حمایت کامل خود را از این پروژه خصولتی اعلام کرده اند. هر خودروساز کمیته و کارگروهی برای همکاری با شرکت کَونو تشکیل خواهد داد و قرار است استاندارهایی بدون جانبداری از خودروسازی خاص، تهیه و تدوین شود طوری که هیچ تبعیضی بین شرکت های سازنده قطعات و خودروسازان وجود نداشته باشد.

این پروژه تا زمان تکمیل به زمان زیادی نیاز دارد و به تدریج گیر و گور آن بیرون آمده و روز به روز بهتر خواهد شد.

این مسیرهای ویژه تا حدودی شکل و شمایل حمل و نقل آینده گرا و سبک های جدید زندگی را هم مشخص خواهد کرد. به تدریج این مسیرهای ویژه بین فرودگاه ها و نهادهای خاص هم ایجاد خواهد شد.

فورد در ایالات میشیگان «کانون حمل و نقل نوین» ایجاد کرده است.

منبع: سایپا

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
برچسب ها:
خودرانفناوری
نظر بینندگان
!
!
!