جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۴ | ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
امکان دریافت گواهی CE در ایران فراهم شد
۱۳:۱۴ | ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

امکان دریافت گواهی CE در ایران فراهم شد

براساس توافق صورت گرفته میان شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با شرکت SZUTEST ترکیه، تولیدکنندگان کالا می توانند با صرف کمترین زمان و هزینه، نشان CE اروپا (European Community) را از یک شرکت معتبر دریافت کنند.

به گزارش پرشین خودرو، سازندگان کالا برای صادرات محصولات خود به بازارهای جهانی نیازمند اخذ تاییدیه های کیفی هستند و سابقا برای این منظور محصولات خود را برای انجام آزمون‌های مورد نیاز و صدور گواهی نامه به اروپا ارسال می کردند؛ رویکردی که با توجه به تغییرات نرخ ارز و محدودیت های ناشی از تحریم، زمان و هزینه های بسیاری را بر تولیدکنندگان داخلی تحمیل می کرد.


اما در ماه های اخیر طبق موافقت نامه امضا شده میان شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با شرکت ترکیه ای مذکور تولیدکنندگان می توانند نشان ce را به سهولت و باهزینه کمتر دریافت کرده و طی آن رعایت الزامات اساسی محصولات تولیدی برای کیفیت کالا، حفاظت از سلامتی، ایمنی مصرف‌کننده و نیز محیط زیست بر پایه قوانین اتحادیه اروپا را برای کالای مورد نظرشان اخذ کنند.

 

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران

 

تاکنون توافقاتی بین شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران و برخی شرکت های متقاضی صادرات به بازار جهانی صورت گرفته است که مطابق آن مقدمات دریافت CE-marking برای دستگاه هایی نظیر بورد الکتریکی، الکتروپمپ و الکترو موتور فراهم شده و مجوز عرضه این تجهیزات به بازارهای جهانی صادر به زودی خواهد شد.

همچنین درخصوص گروه‌های دیگر کالایی نظیر بویلرها، مخازن، رگلاتور، تجهیزات بدنسازی، قیر و لوازم ساختمانی و ... نیز با شرکت های صادرکننده توافقاتی صورت گرفته و به زودی اجرایی خواهد شد.

علامت CE نشان‌ دهنده انطباق محصول تولیدی با قوانین و مشخصات تعریف ‌شده در اتحادیه اروپا است و محصولی که موفق به اخذ این نشان شود، می‌تواند در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون محدودیت برای فروش حضور یابد. علاوه بر کشورهای اروپایی بسیاری از کشورهای همسایه ایران و حاشیه خلیج فارس نیز، داشتن نشان CE را به عنوان شرط پذیرفتن کالاها برای واردات اعلام کرده‌اند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!