جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۱۲ | ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
شرکت کروز؛ پیشتاز در داخلی سازی با بیش از 12 هزار نیروی کار
۱۶:۱۲ | ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
اجاره خودرو
تحقق جهش تولید در بزرگترین قطعه ساز کشور؛

شرکت کروز؛ پیشتاز در داخلی سازی با بیش از 12 هزار نیروی کار

در سال جهش تولید خانواده 12هزار نفری کروز در صدد است با افزایش بیش از 40 درصدی و متناسب با افزایش تیراژ خودروسازان، همراه با ارتقای کیفیت محصولات، تولید خود را نسبت به سال گذشته افزایش دهد.

به گزارش پرشین خودرو، نامگذاری امسال به نام جهش تولید آن هم پس از سال رونق تولید، بدان مفهوم است که قاعدتا موانع تولید در سال رونق تولید رفع شده و امسال تولیدکنندگان باید با خیالی آسوده نرخ تولید را افزایش دهند.

این موضوع علاوه بر افزایش حجم تولید ناخالص کشور که طبیعتا باعث افزایش درآمدهای غیرنفتی و در نتیجه بهتر شدن اوضاع اقتصادی کشور می شود، رفع مهمترین عامل افزایش قیمت ها در بازار یعنی فاصله معنادار میان عرضه و تقاضای کالاها به ویژه خودرو را به دنبال خواهد داشت.

با وجودی که صنعت خودرو ایران یکی از نخستین اهداف تحریم های ناجوانمردانه بین المللی بود، اما نشان داد که نه تنها این فشارها موجب توقف فعالیت این صنعت نمیشود بلکه با تلاش فعالان این حوزه پیشرفتهای چشمگیری نیز حاصل شده است.

از پیشرفتهای آن می توان به حرکت جهادگران شرکت صنایع تولیدی کروز در بومی سازی قطعات خودرو اشاره کرد که با وجود تحریم ها در سال رونق تولید کمر به بومی سازی قطعات خودرو بست و حالا در سال «جهش تولید» ظرفیت های خود را افزایش داده است. بزرگترین و پیشرفته ترین قطعهساز کشور با تاسی از فرمایشهای مقام معظم انقلاب در تحقق شعار سال 99 که با عنوان «جهش تولید» نامگذاری شده، اهتمام خود را به کار گرفت تا گامهای موثری در تحقق این شعار بردارد و بومی سازی 3هزار قطعه همراه با ارتقای کیفیت از جمله این گام ها بوده است.

شرکتهای خودروساز بیش از آنکه همت خود را روی تولید محصولات جدید که تامین قطعات آنها وابستگی بیشتری به منابع خارج از کشور دارد معطوف کنند، باید ظرفیت بیشتر خطوط تولید خود را به خودروهایی اختصاص دهند که از عمق ساخت داخل بیشتری برخوردار است.

تخصیص ظرفیت خطوط تولید خودروسازان به تولید خودروهایی که وابستگی کمتری به قطعه سازان خارجی دارند، استراتژی هوشمندانهای برای سالی است که بهنام جهش تولید نامگذاری شده است.

برهمین اساس کروز با ارتقای کیفیت محصولات خود توانست با همکاری مهندسان توانمند داخلی و استفاده از توان شرکتهای دانش بنیان و نخبگان کشور داخلیسازی قطعات خودرو در 16 دسته محصول را دنبال کند و به هدف نهایی که حفظ تولید و اشتغال در کشور است جامه عمل بپوشاند.

اشتغالزایی در راستای تحقق جهش تولید

شرکت کروز که هم اکنون با بیش از 12 هزار نیروی کار در کشور پیشتاز داخلی سازی است، چندی پیش در فراخوانی عمومی از علاقه مندان جهت همکاری دعوت به ارسال رزومه کرد که با استقبال خوبی همراه شد و به منظور تامین نیروی انسانی موردنیاز خود در زمینه پژوهشی و مشاغل تکنسین و اپراتور خط تولید، تعداد 1000 نفر را طی 4 ماه گذشته جذب کرد.

ایجاد بزرگترین مرکز طراحی قطعات خودرو

کروز بزرگترین مرکز طراحی قطعات خودرو با بهترین دستگاه های طراحی را ایجاد و تجهیز کرده که حاصل آن سبب ارتقای تولیدات داخلی قطعات کشور میشود.

 این شرکت برای داخلی سازی قطعات هزینه های فراوان و سرمایه گذاری بالایی کرده و حتی از سوی کسانی که در واردات سهم بالایی دارند، مورد هجمه های فراوانی قرار گرفته، ولی در این راه استوار مانده و برای داخلیسازی قطعات با کیفیت همیشه آماده است.

کروز طراحی قطعات را از مرحله مهندسی معکوس آغاز کرد و امروز توان آن را دارد براساس درخواست خودروساز، همگام با هر سطح از تکنولوژی روز دنیا، سیستم های داخلی خودرو را از ابتدا طراحی کند.

همکاری با نخبگان کشور

بزرگترین قطعه ساز کشور به این موضوع اعتقاد دارد كه همكاری بین صنعت و دانشگاه ها باید تقویت شود و در این راستا از سال گذشته همکاری با دانشگاه ها را آغاز کرد و توانست با همکاری جوانان نخبه و دانشگاهی، قطعات استراتژیک و هایتک خودرو را به خودکفایی برساند.

این شرکت با حضور موثر در اقتصاد مقاومتی و در شرایطی که وزارت صمت توجه ویژه به توسعه ساخت داخل در صنعت قطعه سازی با هدف کاهش واردات و ارزبری دارد، سعی در رسیدن به خودکفایی کامل در این صنعت را دارد که در حال حاضر 50 پروژه با دانشگاههای معتبر کشور از جمله شریف، تهران و امیرکبیر در حال انجام است و تاکنون توانسته 3000 قطعه از قطعات موردنیاز خطوط تولید خودروسازان را که در گذشته از خارج از کشور تامین میشد، با عمق ساخت داخل و دانش مهندسان و نخبگان این شرکت بومیسازی کند.

کروز برای ارتقای دانش فنی، کاهش هزینه های تولید، افزایش بهره وری و... حدود 40 نفر از دانشجویان دانشگاه های مذکور را در واحد تحقیق و توسعه خود مستقر کرده که در آینده با گذراندن واحدهای آموزشی میتوانند جذب این واحد شوند. از آنجا که با تكیه بر توان جامعه دانشگاهی خیلی راحتتر میتوان مشكلات به وجود آمده از تحریمها را بیاثر كرد جذب نخبگان در کروز همچنان ادامه دارد.

چشمانداز کروز در سال جهش تولید

خانواده 12هزار نفری کروز سعی دارد تا در سال جاری با افزایش بیش از 40 درصدی و متناسب با افزایش تیراژ خودروسازان، تولید خود را نسبت به سال گذشته افزایش دهد و در این راستا تمهیدات لازم برای تحقق آن، تامین مواد اولیه و اجزای موردنیاز جهت تولید در دستور کار قرار داده است.

علاوه بر افزایش تیراژ، تولید انبوه ACU بومیسازی شده، افزایش عمق خودکفایی در کیسه های ایربگ سرنشین و راننده، قطعات ترمز، ECU خودروهای گازسوز و چندین پروژه دیگر با همکاری دانشگاههای مطرح کشور در دست اقدام دارد.

امسال قرار است تا خودروهای شاهین و ساینای 99 از خانواده سایپا و رانا پلاس از محصولات ایران خودرو به بازار عرضه شود و در این راستا توسعه محصول دسته سیم، ECU، قطعات شبکه الکترونیک و برق خودرو از قبیل جلو آمپر، سوئیچ بانک، ست کامل چراغهای جلو و عقب، قطعات تزئینی، مجموعه قطعات ایربگ و غربیلک فرمان، قطعات ترمز و... از اولویتهای کروز در سال 99 است و برای دستیابی به اهداف، نسبت به تدوین برنامهها در راستای تولید انبوه این قطعات اقدام شده است.
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!