جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۱ | ۱۳۹۱/۰۴/۰۸
فورد ترافیک را دور زد!
۱۱:۵۱ | ۱۳۹۱/۰۴/۰۸
اجاره خودرو

فورد ترافیک را دور زد!

پرشین خودرو: در تجربه‌ای شبیه به یك داستان تخیلی، به زودی می‌توانید از شر گاز و ترمزهای پیاپی در ترافیك‌ شهری رها شده و تنها با فشار یك دكمه، خودرو را به حال خود رها كنید تا شما را پیش ببرد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، فناوری كمك در ترافیك در زمان ازدحام ترافیكی به شكل خودكار در سرعت‌های بین صفر تا 60 كیلومتر حركت كرده و راننده می‌تواند با آرامش كامل به استراحت بپردازد.

پس از پایان یافتن ترافیك و بالا رفتن حد سرعت، كنترل خودرو به راننده بازگشته و فرد می‌تواند خود به رانندگی ادامه دهد.

شركت فورد اخیرا از امكان ورود این فناوری بر روی مدل‌های خود در پنج سال آینده خبر داده است.

به گفته متخصصان، استفاده گسترده از این فناوری می‌تواند تا 30 درصد به سرعت گرفتن ترافیك و كاهش 20 درصدی زمان سفر با كمك به سرعت حركت موثر خودروها در جریان ترافیك منجر شود.

نمونه‌های پیش ساخت این محصول در مركز مهندسی پیشرفته و تحقیقات اروپایی فورد در آلمان و آمریكا به آزمایش درآمده‌اند.

این سیستم با استفاده از یك دوربین و رادار پشت آینه وسط خودرو كار می كند كه به اسكن و خوانش جاده پیش رو با مشاهده خط سفید و چراغ‌های راهنمایی و رانندگی می‌پردازد. این علائم به مغز سیستم در یك واحد پردازشگر مركزی رایانه‌‌یی یا جعبه سیاه ارسال می‌شوند.

هنگامی كه ترافیك توسط این سیستم شناسایی می‌شوند، خودرو با استفاده از یك فرمان صوتی از راننده می‌خواهد تا در صورت تمایل كنترل خود را واگذار كرده و به فناوری كمك در ترافیك تغیر حالت بدهد.

در صورت مثبت بودن پاسخ، خودرو فرمان را گرفته، برای جلوگیری از تصادف با خودروی جلویی ترمز كرده یا برای هماهنگی با سرعت آن، كند یا تندتر پیش می رود.

این سیستم همچنین خودرویی كه جلوی فرد پیچیده را شناسایی كرده و عمل ترمز مناسب را برای جلوگیری از تصادف اجرا می‌كند.

سیستم كنونی برای بزرگراه‌ها و نه برای جاده‌های شهری كه از پیچیدگی‌های بیشتری برای حضور موتور و عابر برخوردار بوده، طراحی شده است؛ اما تطابق با سطوح سختی تنها در طول زمان به دست خواهد آمد.

به گفته روسای فورد در سال‌های اخیر خودروها با افزوده شدن فناوری‌هایی مانند «كنترل كروز تطبیقی» كه در صورت كند شدن ترافیك به ترمز پرداخته، «خط سفید كمكی» كه به راننده خواب‌آلود در صورت خروج از مسیر هشدار داده و «كمك پارك» كه پارك موازی را ساده‌تر می‌سازد به طور فزاینده‌ای به سوی خودكار شدن رفته‌اند.

اگرچه آنها اصرار دارند كه در این حالت نیز راننده باید به رانندگی توجه كند.

تغییر كاربری به رانندگی خودكار در طول ترافیك و سپس روزنامه خواندن، كار معقولی نیست، حتی اگر این فناور‌ی‌ها خوردن قهوه یا هر كار دیگر را حین رانندگی خودكار جایز بدانند.

سیستم كمك در ترافیك می‌تواند رانندگی در ازدحام را به یك تجربه خوب تبدیل كرده و با حفظ سرعت متعادل در ترافیك،‌به شكل بالقوه از بار ترافیكی بكاهد.

بیل فورد، رییس اجرایی جهانی شركت فورد و نوه موسس این شركت خودروسازی در یك نشست علمی در بارسلونا اظهار كرد كه خودروی كاملا خودكار تا سال 2025 به واقعیت خواهد پیوست.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
فورد
نظر بینندگان
!
!
!