یكشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۲۳ | ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
کارت سوخت را من حذف نکردم!
۱۶:۲۳ | ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
اجاره خودرو
وزیر نفت:

کارت سوخت را من حذف نکردم!

وزیر نفت گفت: اگر دولت فعلی نبود پالایشگاه ستاره خلیج فارس هنوز ساخته نشده بود. شروع و اتمام این پروژه کار ما بوده است. همچنین کارت سوخت را من حذف نکردم، مسئول مبارزه با قاچاق بنزین هم من نیستم.

به گزارش پرشین خودرو، بیژن زنگنه وزیر نفت امروز در حاشیه مراسم افتتاح سه طرح صنعت نفت در هفته دولت، گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم میزان تولید محصولات پتروشیمی به 25 میلیون تن در سال رسید و واحد پتروشیمی بوشهر سومین واحدی بود که در عسلویه پس از پتروشیمی میاندوآب و کاتالیست لرستان به بهره‌برداری رسید. در این راستا طرح‌های زیاد دیگری نیز در آینده افتتاح خوهد شد. مثلا طرح بیدبلند2 که برای جمع‌آوری گازهای مشعل با سرمایه‌گذاری 2 میلیارد دلار در حال راه‌اندازی است.

وی گفت: اگرچه تحریم‌ها فشار می‌آورد اما چرخ صنعت نفت می‌چرخد و ما در حال کمک به توسعه کشور هستیم و در برابر تحریم‌ها مقاومت می‌کنیم. برای مثال در این شرایط سخت همچنان طرح‌های گازرسانی روستایی، طرح‌های توسعه پارس جنوبی و نگه داشت و تولید نفت از میادین نفتی همه در حال اجراست.


زنگنه افزود: در سال 92، 43 درصد از سوخت نیروگاه‌ها سوخت مایع بود یعنی ما 18 میلیارد دلار سوخت مایع در نیروگاه‌ها می‌سوزاندیم که این مقدار برابر با 27 میلیارد لیتر بود، اما با توسعه فازهای پارس جنوبی و گازرسانی به نیروگاه‌ها امسال تنها 10 درصد سوخت مایع در نیروگاه‌ها استفاده می‌کنیم. این موضوع را درنظر داشته باشید که تقاضای نیروگاه‌ها در این سال‌ها حدود 5 درصد نیز افزایش پیدا کرده است.

وزیر نفت گفت: در شرایط کمبود گاز در کشور ما فقط می‌توانیم تراز مصرف نیروگاه‌ها را تغییر دهیم، زیرا نیروگاه‌ها دو سوختی هستند و هم از سوخت مایع و هم از گاز استفاده می‌کنند و اصلا و ابدا اجازه نمی‌دهیم گاز مصرفی در خانه‌ها قطع شود. در حال حاضر تمامی نیروگاه‌ها جز نیروگاه کنارک و چابهار به شبکه گاز سراسری وصل هستند.

 


*کارت سوخت را من حذف نکردم مسئول مبارزه با قاچاق بنزین هم من نیستم

زنگنه با اشاره به انتقادات مطرح شده ناظر به حذف کارت سوخت و سهمیه‌بندی بنزین در دوران ایشان و احیای مجدد آن توضیح داد: یک عده می‌گویند روزی 40 میلیون لیتر بنزین قاچاق می‌شود و حتی می‌گویند من کارت سوخت را حذف کردم. آیا اینها می‌توانند برای حرفشان یک سند بیاورند؟ کارت سوخت را من لغو نکردم مسئول مبارزه با قاچاق بنزین هم من نیستم.

وزیر نفت گفت: در حال حاضر 5 درصد از جمعیت ما از گاز طبیعی استفاده نمی‌کنند یعنی 4 میلیون نفر یا به بیان دیگر 1.3 دهم میلیون خانوار دسترسی به گاز طبیعی ندارند که مصرف ال‌پی‌جی ماهانه این خانوار 43 هزار تن است، ولی الان ما روزی 5 هزار تن ال‌پی‌جی توزیع می‌کنیم و باز هم به این خانوارها نمی‌رسد، در واقع در ماجرای توزیع ال‌پی‌جی اتفاقی مشابه توزیع قیر می‌افتد که باعث مصرف قیرعادی و خارج از چارچوب این سوخت می‌شود و ما داریم برای ساماندهی توزیع ال‌پی‌جی اقداماتی می‌کنیم.*هجمه به قرارداد ایران و چین کار رسانه‌های خارجی و دشمنان است

وی با اشاره به قرارداد ایران و چین گفت: این همه حساسیتی که درباره قرارداد با چین ایجاد شده است مشکوک به نظر می‌رسد و از نظر من کار رسانه‌های خارجی و دشمنان است. اگر آنها ادعا می‌کنند که قرارداد با چین می‌خواهد یکطرفه بسته شود، من همین جا اعلام می‌کنم که حاضر هستیم همین قرارداد را با آنها ببندیم یعنی اگر انگلیس هم حاضر باشد بیاید پای همین قرارداد را امضا کند و این امتیازات را از ما بگیرد.

زنگنه گفت: اصلا در بحث‌های نفتی در قرارداد با چین امتیازاتی داده نشده است و تعهدی انجام نشده است و فعلا هر دو کشور ابراز علاقه کردند. در حال حاضر تلاش دشمن این است که ایران را منزوی کند و از انزوای دولت ایران به ملت ایران فشار وارد کند. آنها دروغ می‌گویند با ملت ایران کاری ندارند و مشکل‌شان با نظام اسلامی است.

وزیر نفت گفت: طرح طبقه‌بندی مشاغل برای نیروی پیمانکاری زارت نفت توسط وزارت راه ابلاغ شده است. در این راستا چهار شرکت اصلی چهار کارگروه تشکیل می‌دهند تا نیروهای پیمانکاری ذیل هر شرکت‌ها وضعیت‌شان بهبود یابد. برای اجرای بیمه تکمیلی نیز ما تلاش می‌کنیم اقدامات زودتر انجام شود تا بتوانیم بخشی از هزینه‌های نیروهای پیمانکاری را انجام دهیم.

منبع: 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!