جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۵:۵۷ | ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
مدیرعامل تسلا وارد باشگاه 100 تایی ها شد!
۱۵:۵۷ | ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
اجاره خودرو

مدیرعامل تسلا وارد باشگاه 100 تایی ها شد!

با ادامه رکوردشکنی های سهام تسلا، ثروت الون ماسک از ۱۰۰ میلیارد دلار نیز عبور کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، مدیرعامل خودروسازی تسلا و شرکت فضایی اسپیس ایکس که اکنون چهارمین فرد ثروتمند جهان است، به چهارمین فردی تبدیل شد که بالای ۱۰۰ میلیارد دلار ثروت دارد.

تا پایان معاملات روزانه بورس نیویورک، ثروت الون ماسک به لطف افزایش ۳.۵درصدی ارزش سهام گروه تسلا با ۳.۱ میلیارد دلار افزایش همراه شد تا وی با ۱۰۰ میلیارد دلار ثروت، بالاتر ازموکاش آمبانی، ثروتمندترین فرد هند و آسیا و برنارد آرنو- ثروتمندترین فرد فرانسه و اروپا قرار بگیرد.

از زمان عرضه اولیه سهام شرکت تسلا در سال ۲۰۱۰، ارزش هر سهم این خودروساز بیش از ۱۳۶ برابر افزایش یافته است. هم چنین از ابتدای امسال ارزش سهام گروه تسلا حدود ۵۰۰ درصد افزایش یافته است. انتظار می رود با وجود شیوع کرونا و کاهش تقاضای جهانی، سودآوری این شرکت در چهارمین فصل متوالی مثبت باشد. تسلا پیشتر در یکم ژوئیه با پشت سر گذاشتن تویوتا به با ارزش ترین برند خودروسازی جهان تبدیل شده بود و اکنون شمار زیادی از کسانی که سهام این شرکت را در عرضه اولیه آن خریده بودند، میلیونر شده اند.

 علاوه بر خودروسازی تسلا، به لطف ارزش سهام شرکت اسپیس ایکس نیز رشد محسوسی در ماه های اخیر داشته است. الون ماسک از ابتدای امسال تاکنون ۶۳ میلیارد دلار به ثروت خود افزوده که این رقم عجیب تنها کمتر از رشد ۷۳ میلیارد دلاری ثروت جف بزوس- مدیرعامل آمازون و ثروتمندترین فرد جهان بوده است.

گروه خودروسازی تسلا که مقر اصلی آن در کالیفرنیا قرار دارد، بیش‌تر در حوزه تولید خودروهای خودران و الکتریکی فعال است که در ژوئیه ۲۰۰۳ تاسیس شد. طبق اعلام بلومبرگ در حال حاضر جف بزوس- مدیرعامل فروشگاه اینترنتی آمازون با بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار ثروت، ثروتمندترین فرد آمریکا و جهان است و پس از وی بیل گیتس، برنارد آرنو، مارک زاکربرگ و استیو بالمر در رده های دوم تا پنجم ثروتمندترین افراد جهان جای گرفته اند.

!
!
!