یكشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۴ | ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
توانایی تأمین ۵هزار دستگاه اتوبوس توسط تولیدکنندگان داخلی
۱۲:۱۴ | ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
اجاره خودرو
سرپرست وزارت صمت اعلام کرد:

توانایی تأمین ۵هزار دستگاه اتوبوس توسط تولیدکنندگان داخلی

سرپرست وزارت صمت، از توانایی تأمین حداقل 500 دستگاه اتوبوس درون شهری، در قالب طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور از سوی تولیدکنندگان تا پایان سالجاری خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، نشست بررسی تامین اتوبوس‌های طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان وزارتخانه های راه و شهرسازی و کشور، شهرداری و تولیدکنندگان اتوبوس برگزار شد.

در این جلسه جعفر سرقینی، با تأکید بر تلاش تمامی تولیدکنندگان به منظور اجرای مفاد طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور خبر داد و گفت: در این راستا سازمان شهرداریها باید مشخصات و تعداد اتوبوسهای مورد نیاز خود در سال جاری و آینده را به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام نماید تا براساس آمار ارائه شده و با مشارکت تمامی تولیدکنندگان، این طرح عملیاتی گردد.


سرپرست وزارت صمت بیان کرد: شرکتهای تولیدی، توانایی تأمین 5000 دستگاه اتوبوس در چندماهه باقیمانده از سالجاری را به تفکیک اعلام کرده اند؛ این درحالی است که سالانه باید یکهزار دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل شود تا سن این ناوگان ۱۰ ساله باقی بماند.

 

نشست بررسی تامین اتوبوس‌های طرح نوسازی


وی افزود: در صورت عقد قرارداد کارخانجات داخلی توان تولید حداقل 5000 دستگاه اتوبوس را در سال دارند.

سرقینی خواستار مشارکت تمامی شهرداریهای کشور در اجرای این طرح شد و اعلام کرد: کمیتهای برای پیگیری و اجرای مفاد این طرح باید در سازمان برنامه و بودجه تشکیل شود.

سرپرست وزارت صمت همچنین بر اعلام قیمت، زمان بندی و عقد قراردادهای لازم برای این کار به تفکیک برای شرکت‌های مختلف تأکید کرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!