شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۴۵ | ۱۳۹۱/۰۴/۱۰
با تلفن همراه خود صحبت نکنید!
۱۴:۴۵ | ۱۳۹۱/۰۴/۱۰
اجاره خودرو
از فردا هنگام رانندگی

با تلفن همراه خود صحبت نکنید!

پرشین خودرو: فرمانده پلیس‌راه كشور از آغاز طرح تشدید برخورد با سرعت غیرمجاز و صحبت با تلفن همراه در حین رانندگی از فردا یكشنبه خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، سرهنگ محمدرضا مهماندار با اشاره به اینكه از هفته گذشته طرح‌های تشدید برخورد با تخلفات رانندگی در راستای برخورد با هفت تخلف عمده به صورت ویژه آغاز شده است افزود: بر این اساس از روز یكشنبه طرح ویژه برخورد با تخلف سرعت غیرمجاز و صحبت با تلفن همراه در حین رانندگی به طور جدی در جاده‌های كشور اجرا می‌شود.

وی اجرای این طرح را با توجه به تجزیه و تحلیل تصادفات رانندگی عنوان كرد و گفت: مهمترین عامل در شدت تصادفات سرعت غیرمجاز است؛ از سوی دیگر یكی از مهمترین عوامل حواث رانندگی عدم توجه به جلو راننده ناشی از استفاده از تلفن همراه و حواس پرتی است كه بر این اساس برخورد با این دو تخلف عمده كه از عوامل موثر در بروز حوادث رانندگی هستند در دستور كار قرار گرفته است.

فرمانده پلیس‌راه كشور تصریح كرد: ماموران پلیس‌راه كشور در طول تابستان و در راستای طرح تشدید برخورد با 7 تخلف عمده در راه‌های كشور شامل سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و تجاوز به چپ و راست، عدم استفاده از كمربند و كلاه ایمنی، حركات مارپیچ، حركت با دنده عقب در بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها و استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی به طور جدی برخورد می‌كنند كه طرح تشدید برخورد با سرعت غیرمجاز و صحبت با تلفن همراه در حین رانندگی نیز در این راستاست.

تست سلامت رانندگان پرخطر

وی همچنین از تشدید برخورد با رانندگان پرخطر خبر داد و گفت: بر این اساس رانندگانی كه بیش از 50 كیلومتر بر ساعت از سرعت مجاز برانند ضمن دریافت نمره منفی از آنها تست سلامت شامل الكل، مواد مخدر و روان گردان به عمل می‌آید.

به گفته فرمانده پلیس‌راه كشور تیم‌های ویژه تست سلامت در جاده‌های كشور همزمان با آغاز طرح تابستانی مستقر شده‌اند كه فعالیت این تیم‌ها در هفته جاری شدت خواهد یافت.

وی با تاكید بر اینكه در برخورد با تخلف سرعت غیرمجاز پلیس هیچگونه اغماضی نمی‌كند گفت: وظیفه ما در قبال افرادی كه با خانواده به سفر می‌روند و سرعت غیر مجاز دارند سنگین تر است چرا كه این افراد علاوه بر خود جان خانواده‌شان را نیز به خطر می‌اندازند لذا قطعا این دسته از وسایط نقلیه توسط پلیس در راستای حفظ جان سرنشینان آنها توقیف می‌شود.

فرمانده پلیس‌راه كشور همچنین از رانندگان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف سرعت غیرمجاز و حركات مخاطره آمیز مراتب را به نزدیكترین واحد گشتی مسیر و یا پاسگاه پلیس راه اعلام كنند.

وی با اشاره به این كه علاوه بر دوربین‌های هوشمند و ثابت، دوربین‌های سیار نیز در كل محور‌های كشور توسط ماموران گشت پلیس‌راه در طرح تابستانه مورد استفاده قرار می‌گیرد افزود: بدین ترتیب با تخلفات سرعت غیرمجاز به طور جدی برخورد می‌شود.

فرمانده پلیس‌راه كشور به جدول جرایم رانندگی اشاره كرد و به ایسنا گفت: بر این اساس جریمه سرعت غیرمجاز با توجه به میزان سرعت از 40 تا 100 هزار تومان و ده نمره منفی برای رانندگان شخصی، سبقت غیرمجاز و تجاوز به چپ 100 هزار تومان با پنج نمره منفی، حركت با دنده عقب در بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها 100 هزار تومان با پنج نمره منفی، انجام حركات مارپیچ 100 هزار تومان با سه نمره منفی، صحبت با تلفن همراه در سرعت‌های بیش از 60 كیلومتر در ساعت 50 هزار تومان با سه نمره منفی و عدم استفاده از كمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان و یا كلاه ایمنی برای راكب و ترك نشین آن در جاده‌های كشور 30 هزار تومان جریمه به همراه دارد.

وی از تجزیه و تحلیل تصادفات در كشور خبر داد و گفت: بر این اساس باتوجه به فراوانی و نوع تصادفات، طرح‌های ویژه‌ای به صورت هفتگی در جاده‌های كشور به مرحله اجرا گذاشته می‌شود از سوی دیگر با توجه به نوع تخلف در استان‌ها نیز طرح‌های ویژه پلیس راه به صورت استانی تشدید خواهد شد.

فرمانده پلیس‌راه كشور با اشاره به اینكه طرح تشدید برخورد با تخلفات ناوگان بار و مسافر از هفته گذشته در جاده‌های كشور آغاز شده است گفت: اجرای این طرح همچنان ادامه دارد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مهماندار
نظر بینندگان
!
!
!