جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۲۸ | ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
امضای پیش نویس تفاهم نامه همكاری های مشترك سایپا و نهاجا
۱۳:۲۸ | ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
اجاره خودرو
رئیس ستاد فرماندهی نیروی هوایی ارتش مطرح کرد:

امضای پیش نویس تفاهم نامه همكاری های مشترك سایپا و نهاجا

معاون هماهنگ كننده و رئیس ستاد فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از امضای پیش نویس تفاهم نامه همكاری های مشترك با گروه خودروسازی سایپا خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، امیر سرتیپ دوم خلبان مهدی هادیان در بازدید از گروه خودروسازی سایپا و فرآیند تولید و طراحی در این مجموعه با اعلام این خبر گفت: صنعت خودرو و بخش نظامی اشتراكات زیادی دارند كه این امر می تواند منجر به توسعه همكاری ها و تعریف پروژه های مشترك توسعه ای شود.

وی در بازدید از گروه خودروسازی سایپا و فرآیند تولید و طراحی در این مجموعه و همچنین امضای پیش نویس تفاهم نامه همكاری های مشترك، اظهارداشت: گروه خودروسازی سایپا یكی از مهم ترین بخش های اقتصادی كشور است و قطعا با شعار جهش تولید كه مقام معظم رهبری برای سال جاری در نظر گرفتند این شركت خودروساز می تواند به شكوفایی دست پیدا كند.

امیر هادیان با بیان اینكه همكاری مشترك بین ستاد نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و گروه خودروسازی سایپا اتفاق بزرگی است، افزود: زمانی كه تخصص، تعهد، فناوری و امكانات در كنار یكدیگر قرار گیرد نتیجه آن منجر به رشد و پیشرفت می شود. بدین جهت همكاری مشترك می تواند نتایج خوب و مثبتی را برای كشور به ارمغان داشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به زیرساخت هایی كه در زمینه تولید خودرو در گروه خودروسازی سایپا شكل گرفته و با وجود تفكر جهادی، تخصص و تعهدی كه مدیران و مهندسان این مجموعه دارند، اتفاقات بزرگی در تولید و صنعت خودرو رقم خواهد خورد.

افزایش تعاملات بین حوزه نظامی و صنعت خودرو

امیر سرتیپ دوم خلبان هادیان، با بیان اینكه صنعت خودرو با همكاری حوزه نظامی به دنبال هم افزایی است، تصریح كرد: خودروسازان و بخش های نظامی و دفاعی ظرفیت های زیادی دارند كه قطعا با همكاری مشترك و افزایش تعاملات می توانند ضمن استفاده از ظرفیت ها، نیازهای یكدیگر را مرتفع كنند.

وی با بیان اینكه ستاد نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بخش های متعددی دارد كه می تواند به بخش صنعت خدمات و امكانات بدهد، گفت: به غیر از توان دانشگاهی و مهندسی، ما توانسته ایم در صنعت هواپیمایی كه پیچیدگی های خاصی دارد ورود تخصصی داشته باشیم، بسیاری از هواپیماها كه به دلیل تحریم های ظالمانه زمین گیر شده بود توسط مهندسان ما دوباره به پرواز درآمد.

می خواهیم تجارب خود را در اختیار سایپا قرار دهیم

معاون هماهنگ كننده و رئیس ستاد فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: امروز نیروهای مسلح نسبت به گذشته پیشرفت محسوسی داشته و دستاوردهای خوبی در بخش های تجهیزات به دست آمده است لذا می توان بخشی از این دستاوردها را برای توسعه صنعت خودرو استفاده كرد.

وی با تاكید بر اینكه در راستای اقتصاد مقاومتی و همكاری های مشترك می توان كمیته های تخصصی بین گروه خودروسازی سایپا و ستاد نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ایجاد كرد، افزود: در آینده ای نزدیك میزبان مدیران سایپا خواهیم بود تا بتوان درباره همكاری های مشترك به تفاهم های بیشتری دست پیدا كنیم؛ ما می خواهیم تجارب و دستاورد سال هایی كه كشور تحریم بود را در اختیار سایپا قرار دهیم تا این مجموعه بتواند مسیر رشد و توسعه را با سرعت بیشتری طی كند.

 امیر سرتیپ دوم خلبان هادیان با اظهار این مطلب كه دستاوردهای سایپا قابل تقدیر و در شان انقلاب اسلامی است، گفت: امیدوارم با همكاری یكدیگر باعث توسعه كشور شویم و روز به روز اثرات تحریم های ظالمانه را در اقتصادمان كمرنگ تر كنیم.

وی ادامه داد: با توجه به فعالیت هایی كه در این گروه صنعتی صورت گرفته، آینده صنعت خودروسازی بسیار مناسب و مطلوب خواهد بود و رونمایی از محصولات جدید و تنوع محصولی كه صورت گرفته قابل تقدیر است.

معاون هماهنگ كننده و رئیس ستاد فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینكه امروز نگاه سایپا، نگاه ایده آل گرایی به یك محصول است، ادامه داد: افرادی كه در بخش های نظامی فعالیت می كنند برای آنكه یك پروژه به سرانجام برسد مجموعه ای از ویژگی ها را برای یك محصول و یا فعالیت الزامی می دانند تا خروجی مشمول استاندارد نظامی شود؛ بر این اساس فعالیت سایپا از نظر ما حائز استانداردهای نظامی است.

وی گفت: محصولاتی كه قرار است سایپا در آینده ای نزدیك تولید كند و هنوز از آن به صورت رسمی رونمایی نشده بیانگر آن است كه خودروها با توجه به خواست و سلیقه مردم و حتی قابل رقابت با برندهای به نام خواهد بود و این اتفاق بزرگ و مهمی در صنعت خودرو است.

خودكفایی در تولید قطعات استراتژیك

رئیس هیات مدیره گروه خودروسازی سایپا هم در این دیدار گفت: مهم ترین دغدغه صنعت خودرو این است كه بتواند در قطعات الكترونیكی و مكانیكی مربوط به خودرو به خودكفایی برسد كه به طور قطع با همكاری نیروی هوایی ارتش این مهم محقق خواهد شد.

معصوم نجفیان اظهارداشت: با توجه به پتانسیل هایی كه در نیروی هوایی ارتش وجود دارد، ضمن تحقق خودكفایی در تولید برخی از قطعات استراتژیك خودرو، می توان كارهای خوب و مشتركی را آغاز كرد.

رئیس هیات مدیره گروه خودروسازی سایپا با اشاره به امضای پیش نویس تفاهم نامه همكاری، تصریح كرد: امضای پیش نویس تفاهم نامه همكاری با نیروی هوایی ارتش قطعا یك پشتوانه بزرگ برای فعالان صنعت خودرو خواهد بود.

گفتنی است در پایان مراسم بازدید، پیش نویس تفاهم نامه همكاری ها برای توسعه و تعمیق روابط، بین گروه خودروسازی سایپا و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امضا شد و قرار است به زودی این پیش نویس به مرحله تفاهم نامه مشترك برسد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!