جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۴۵ | ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
امکان قیمت گذاری خودرو بصورت روزانه وجود ندارد
۰۹:۴۵ | ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
اجاره خودرو
رئیس شورای رقابت:

امکان قیمت گذاری خودرو بصورت روزانه وجود ندارد

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه وضع کشور و ارتباط ما با خارج، ویژه است، گفت: از نظر علمی و محاسباتی، امکان قیمت گذاری خودرو به صورت روزانه وجود ندارد و نمی‌شود هر ماه قیمت‌ها را تغییر داد.

به گزارش پرشین خودرو، رضا شیوا، با بیان مطلب اظهار داشت: اردیبهشت امسال مسئولیت تنظیم دستورالعمل قیمت از وزارت صمت، دوباره به شورای رقابت برگردانده شد و از حدود ۱۴ ماه پیش از آن هیچ کدام از خودروها افزایش قیمتی نداشتند.

وی با اشاره به اینکه دستورالعمل را برای تمام خودروها صادر کردیم، گفت: قیمت‌هایی را که اعلام کردیم هم برای مصرف کننده و هم تولید کننده، عادلانه است.


شیوا با اشاره به اینکه قیمت اعلامی ما با بازار آزاد اختلاف زیادی دارد، افزود: وظیفه شورای رقابت این است که در برابر کالاهای انحصاری، قیمت عادلانه را اعلام و متقاضی واقعی را پیدا کند بنابراین شرط‌های زیادی برای خرید خودرو گذاشتیم، اما با این حال معلوم نیست که آیا همه کسانی که در قرعه کشی برنده می‌شوند متقاضی واقعی خودروها هستند یا خیر؟


رئیس شورای رقابت گفت: اکنون سود منطقی، حدود ۱۰ درصد و هزینه مالی حداکثر تا ۵ درصد را برای خودروسازان و هزینه معاملات به علت وضع فوق العاده کنونی را در نظر گرفتیم و کاهش ۲.۵ درصد بهره‌وری را انجام ندادیم و فعلاً با توجه به وضع ویژه کنونی، کیفیت را هم دست نگه داشتیم.

شیوا افزود: خودروسازان، ۱۷ درصد سود تعیین کرده بودند، اما شورای رقابت، ۱۰ درصد سود و ۵ درصد هم هزینه مالی در نظر گرفت بنابراین اختلاف زیادی با خواسته‌های خودروسازان نداریم.

 

قیمت کذاری خودرووی با اشاره به اینکه محاسبه تورم با بانک مرکزی است، ادامه داد: انتظار این است که هر خودروسازی حداقل برای نیاز سه ماه خود، کالا داشته باشد به همین علت افزایش‌ها را برای هر سه ماه یکبار در نظر گرفتیم.

شیوا اضافه کرد: از زمانی که قرعه کشی خودرو آغاز شد شکایت‌های مردمی حذف شده و قرعه کشی خودرو بهترین مدل در شرایط فعلی است.

وی درباره خودروی دناپلاس توربوشارژ اتومات افزود: دناپلاس توربوشارژ اتومات با دنا پلاس حدود ۱۲۰ میلیون تومان اختلاف قیمت دارد و در دنا پلاس توربوشارژ اتومات حداقل ۳۰ قطعه نسبت به دنا پلاس اضافه شده که قیمت این قطعات توسط بازرس مستقل شرکت تأیید شده است.

رئیس شورای رقابت در پایان و درباره قیمت گذاری خودروهای جدید نیز خاطرنشان کرد: این خودروها هنوز به بازار نیامده است، اما به محض ورود قیمت گذاری خواهند شد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!