جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۵۸ | ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
۳۹۹۰۰۰ خودرو تا ۱۶ شهریور در کشور تولید شده است
۰۹:۵۸ | ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
اجاره خودرو
معاون امور صنایع وزارت صنعت:

۳۹۹۰۰۰ خودرو تا ۱۶ شهریور در کشور تولید شده است

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال و تا ۱۶ شهریورماه جاری، ۳۹۹ هزار دستگاه انواع خودرو تولید شده است در حالی که این رقم، در سال گذشته ۳۳۵ هزار دستگاه بوده است.

به گزارش پرشین خودرو، مهدی صادقی نیارکی، با بیان این مطلب اظهار داشت: امسال از ۳۹۹ هزار دستگاه خودرو تولید شده، ۳۲۴ هزار دستگاه تحویل شده است و خودروهای ناقصی که تولید شده نسبت به پارسال ۲۴ درصد کمتر بوده است.


وی افزود: ورودی صنعت خودروسازی، سیال است و نهاده‌های تولید به صورت روزانه خرید می‌شود و نرخ ارز هم سیال است و ماهیت بورس کالا، سیال و انواع نهاده‌های مصرفی با قیمت‌های روز خریداری می‌شود و دیگر نهاده‌ها هم تابعی از نرخ ارز است.


معاون وزیر صمت، با اشاره به اینکه قیمت را عرضه و تقاضا مشخص می‌کند، گفت: هزینه‌های مالی در یکی از شرکت‌های خودروساز، ۱۶ درصد و در دیگری حدود ۹ درصد است، اما شورای رقابت، هزینه‌های مالی هر کدام از این شرکت‌ها را ۵ درصد در نظر گرفت و این کمبود بالاخره در جایی خودش را نشان می‌دهد.

صادقی نیارکی با اشاره به اینکه قیمت کنونی در مقایسه با گذشته، عادلانه تر، منطقی‌تر و واقعی‌تر است، افزود: روش قرعه کشی خودروها تا زمانی که عرضه و تقاضا متعادل شود ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: ناچاریم در فرآیند عادلانه، متقاضیان واقعی خودرو را شناسایی کنیم و خودروهای تولیدی را به آن‌ها اختصاص دهیم.

 

مهدی صادقی نیارکیصادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: در سال ۹۵ خودروسازان بدون قرعه کشی و با وام پرداختی از سوی آن‌ها باز هم شاهد استقبال نکردن مردم از خرید خودرو بودند و نهضت نخریدن خودرو ایجاد شده بود، اما امروز در شرایطی هستیم که مؤلفه‌های بسیار متغیری در آن وجود دارد.

وی افزود: زمانی که قیمت خودرو واقعی و منطقی شود قطعاً متقاضیان واقعی وارد می‌شوند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، درباره تنوع تولید خودرو هم گفت: در حال حاضر دو پلتفرم جدید در ایران خودرو و سایپا داریم که این پلتفرم‌ها در نیمه دوم سال رونمایی خواهد شد.

صادقی نیارکی با اشاره به اینکه شرکت سایپا اولین سدان را تحت عنوان خودرو شاهین عرضه می‌کند هم افزود: این خودرو در سال آینده در کلاس‌های مختلف عرضه خواهد شد و همچنین در شرکت ایران خودرو تولید خودروهای جدید در حال انجام است.

وی ادامه داد: تلاش صنعت کشور، قطعه سازان و سیاست گذاران موجب برطرف کردن ۷۷ درصدی تعهدات خودروسازان شده است و همچنین یک ظرفیت مازاد در شش ماهه دوم و سال آینده خواهیم داشت.

صادقی نیارکی ادامه داد: قیمت خودرو در این دو هفته کاذب و هیجانی بوده که یک عده سوداگر در فکر استفاده از این شرایط هستند و قطعاً این قیمت‌ها شکسته خواهد شد.

وی در پایان تأکید کرد: افرادی که در این شرایط وارد بازار خودرو شدند حتماً زیان خواهند کرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!