جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۵۴ | ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
اتوبوس‌ها به منبع شارژ سیار تبدیل می‌شوند
۱۴:۵۴ | ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
اجاره خودرو

اتوبوس‌ها به منبع شارژ سیار تبدیل می‌شوند

دو شرکت هوندا و تویوتا با همکاری یکدیگر تغییراتی در اتوبوس‌های عادی ایجاد کرده اند تا آنها را به منابع شارژ سیار وسایل الکترونیکی در زمان وقوع حوادث و سوانح مبدل کنند.

به گزارش پرشین خودرو، وقتی که سانحه‌ای رخ می‌دهد و دسترسی به برق قطع می‌شود و یافتن منابعی برای شارژ سریع وسایل الکترونیکی به یک چالش جدی مبدل می‌شود. از همین رو، شرکت‌های تویوتا و هوندا اتوبوس‌های برقی را به منابع تأمین انرژی سیار مبدل کرده‌اند تا نیاز فوری به برق بعد از وقوع سیل، زلزله، توفان و غیره برطرف شود.


بر همین اساس یک ژنراتور برقی بر روی برخی اتوبوس‌های مصرف کننده سوخت‌های فسیلی نصب می‌شود. این ژنراتورها موسوم به ۲۰ LiB-AID E۵۰۰ توسط شرکت هوندا تولید شده اند و قادر به تولید ۴۵۴ کیلووات ساعت برق با خروجی ۱۸ کیلوواتی هستند.

این ایستگاه برق سیار در زمان استفاده آزمایشی بر روی یک اتوبوس با موفقیت توانست برق مورد نیاز ده‌ها کاربر را به طور همزمان تأمین کند. هنوز مشخص نیست آیا برنامه‌ای برای تولید انبوه این اتوبوس‌ها وجود دارد یا خیر و هزینه تمام شده تولید اتوبوس‌های مذکور به چه میزان خواهد بود.

اتوبوس‌های یادشده علاوه بر اعزام به نقاط سانحه دیده برای تأمین برق عمومی رویدادهایی همچون کنسرت و مهمانی در محل‌های باز نیز قابل استفاده هستند.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
شارژاتوبوسسوخت
نظر بینندگان
!
!
!