شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۳ | ۱۳۹۱/۰۴/۱۱
برخورد با فروشندگان ضبط سرقتی خودرو
۱۱:۱۳ | ۱۳۹۱/۰۴/۱۱
اجاره خودرو

برخورد با فروشندگان ضبط سرقتی خودرو

پرشین خودرو: رئیس پلیس پایتخت از آغاز طرح برخورد با مالخران و فروشندگان ضبط و پخش‌های سرقتی خودروها در پایتخت از امروز خبر داد و گفت: به زودی طرح بازرسی و برخورد با رینگ و لاستیک فروشی‌ها و باتری‌ فروشی‌ها در سطح شهر تهران اجرا می‌شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، سردار حسین ساجدی نیا صبح یکشنبه در حاشیه اجرای مرحله سوم طرح برخورد با خریداران و فروشندگان اموال مسروقه اظهار داشت: در این مرحله با فروشندگان و خریداران لوازم صوت و پخش سرقتی خودروهای برخورد می‌شود. تا کنون بیش از 900 مغازه فعال در این صنف شناسایی شده که علاوه بر فروش کار نصب را نیز انجام می‌دهد. البته برخی از مالخران با نفوذ به این صنف باعث مخدوش شدن چهره آن شده‌اند.

رئیس پلیس تهران تاکید کرد: امیدواریم با اجرای این طرح و با نظارت بیشتر روی این صنف به موفقیت‌های لازم برسیم چرا که با نظارت و ساماندهی این صنف می‌توانیم از سرقت لوازم پخش و صوت و کامپیوتر خودروها جلوگیری کنیم. با انجام این طرح نیز که با حضور ماموران پلیس آگاهی و پلیس نظارت بر اماکن عمومی انجام می‌شود، نظارت مستمری بر فعالیت‌های این افراد خواهیم داشت.

ساجدی‌نیا با توصیه به شهروندان برای استفاده نکردن از لوازم دست دوم تاکید کرد: لوازم دست دوم باید دارای برگ خرید از مشتری باشد و همچنین خریداران باید هنگام فروش فتوکپی شناسنامه و کارت ملی فروشنده را رویت کنند. همچنین بارکد روی جعبه و دستگاه باید مطابقت داشته باشد و فروشنده ملزم است فاکتور فروش را به خریدار ارایه دهد. دستگاه‌های صوتی نباید دچار آسیب شده باشند چرا که اگر دستگاه‌ها در شکل ظاهری آسیب دیده باشند توسط استادکار باز نشده و مشخصاً سرقتی یا دارای مشکل است.

وی با اشاره به اجرای طرح برخورد با مالخران لوازم یدکی خودرو تاکید کرد:‌ در طرح گذشته 95 درصد افراد فعال این صنف را شناسایی و محل کار آنها را بازدید کردیم. و طی دو مرحله تعدادی از اوراقچی‌های متخلف به مراجع قضائی معرفی و محل فعالیت‌شان نیز پلمپ شد.

رئیس پلیس تهران تاکید کرد:‌ طی روزهای آتی طرح بازرسی و برخورد با رینگ و لاستیک فروشی‌ها و باتری‌ فروشی‌ها در سطح شهر تهران به اجرا در می‌آید. اقلامی که از خارج کشور وارد می‌شود باید دارای برگ سبز باشد و اموال اوراقی نیز باید دارای مدارک اوراق باشد در غیر این صورت قاچاق محسوب شده و با آنها برخورد می‌کنیم.

وی با اشاره به تمهیدات ترافیکی - انتظامی مراسم نیمه شعبان گفت: تمهیدات ترافیکی، امنیتی و انتظامی لازم اتخاذ شده است و با هیات‌های مذهبی برای برگزاری مراسم‌های شب و روز نیمه شعبان هماهنگی‌های لازم صورت گرفته. امیدوارم این جنش نیز همانند سال‌‌های گذشته به خوبی برگزار شود. این در حالی است که پلیس هیچ محدودیت ساعتی را برای شروع و خاتمه جشن مراسم نیمه شعبان اعلام نکرده است.

ساجدی نیا در پاسخ به سوال خبرنگاری که مدعی بود در کافی شاپ‌های تهران مشروب سرو می‌شود، گفت: هیچ کافی شاپی بدون مجوز از اداره اماکن عمومی پلیس حق فعالیت ندارد و در صورت شناسایی بلافاصله پلمپ می‌شوند. تا کنون طرح‌های مختلفی را برای کنترل کافی‌شاپ‌‌ها به اجرا درآوردیم و امسال نیز تمامی کافی شاپ‌های پایتخت را مورد بازدید قرار دادیم. شهروندان در صورتی که اطلاعی از سرو مشروب در کافی شاپ‌ها دارند می‌توانند موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مالخر
نظر بینندگان
!
!
!