یكشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۳۴ | ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
تخصیص سهمیه خاص ورق فولادی به سازندگان واگن
۱۴:۳۴ | ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
گرندکس

تخصیص سهمیه خاص ورق فولادی به سازندگان واگن

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه «سهمیه خاص» ورق فولادی در اختیار سازندگان داخلی واگن قرار می‌گیرد، گفت: 2 هزار دستگاه انواع ناوگان ریلی تا پایان سال بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، سعید رسولی امروز درباره تولید ناوگان ریلی توسط کارخانجات داخلی اظهار داشت:‌ طبق برنامه‌ریزی انجام شده و در سال جهش تولید 2 هزار دستگاه انواع ناوگان ریلی تا پایان سال بهره‌برداری می‌شود.

وی تأکید کرد: در نیمه دوم سال 99 تولید ناوگان ریلی داخلی افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: برای حمایت از تولید داخل در ناوگان ریلی در اسفند ماه سال 97 تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه به امضاء رسید و مقرر شد از محل ظرفیت تبصره بودجه قانون بودجه سال‌های 98 و 99 از محل منابع تعیین شده سازمان برنامه و بودجه و نظام بانکی 80 درصد اعتبار مورد نیاز اختصاص یابد و 20 درصد دیگر هم آورده شرکت‌های متقاضی ریلی باشد تا بدین ترتیب ناوگان ریلی در داخل ساخته شود.

رسولی افزود: بانک‌ها پس از این موضوع، شروع به پرداخت کردند، تخصیص مرحله اول هم انجام شد همچنین درباره تخصیص مرحله دوم پیگیری‌ها انجام شده که با موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه در دست اقدام است.

 

سعید رسولی* سهمیه خاص ورق فولادی در اختیار سازندگان داخلی واگن قرار می‌گیرد

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: سهمیه ورق فولادی برای تولید ناوگان محدود بود که از طریق بورس باید تعیین می‌شد که وزیر راه و شهرسازی در اینباره مکاتبه‌ای با وزیر صمت داشت و مقرر شد سهمیه خاص ورق فولادی در اختیار تولیدکنندگان واگن قرار گیرد.

وی ادامه داد: امسال سامانه جامع حمایت از تولید داخل را بارگذاری کرده‌ایم که در سایت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران قابل دسترسی است؛ این سامانه دو قسمت دارد که یک قسمت مربوط به قطعات ناوگان تولید شده در داخل است، تعداد 24 هزار قطعه با مشخصات کامل، شماره فنی و نام تولیدکننده و آدرس تولیدکننده در سایت موجود است که شرکت‌های ریلی متقاضی برای تأمین قطعه می‌توانند از این طریق کسب اطلاع کرده و قطعات تولید داخل را تأمین کنند.

وی اضافه کرد: همچنین بخش دوم مربوط به قطعاتی از ناوگان است که در داخل تولید نمی‌شود.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!