سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۲ | ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
فاز2 پایانه شهید کلاهدوز مترو بهره‌برداری می‌شود
۱۱:۵۲ | ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
اجاره خودرو

فاز2 پایانه شهید کلاهدوز مترو بهره‌برداری می‌شود

مدیرعامل متروی تهران در بازدید از عملیات اجرایی پایانه شهید کلاهدوز در خط ۴ متروی تهران با ابراز امیدواری نسبت به اینکه بهره‌برداری از فاز ۲ پایانه کلاهدوز تابستان سال آتی انجام می‌شود، گفت: این پروژه در مجموع ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش پرشین خودرو، علی امام در بازدید از پایانه کلاهدوز با اشاره به آنکه این پروژه در مجموع ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، عنوان کرد: پروژه پایانه شهید کلاهدوز در زمینی به مساحت ۱۶ هکتار در حال ساخت است. این پروژه شامل ۳ فاز است؛ فاز یک در سال‌های گذشته به بهره‌برداری رسیده است. در حال حاضر عملیات عمرانی فاز دوم شامل بخش تعمیرگاهی در حال اجرا است. آغاز به کار فاز دوم به دلیل شیوع ویروس کرونا با کمی تاخیر انجام شد، اما امیدواریم تابستان سال آینده این فاز را به بهره‌برداری برسانیم.


وی در ادامه گفت: به‌ طور استاندارد ۱۰ درصد از قطارها باید برای تعمیرات اساسی یا دوره‌ای در پایانه‌ها بوده و ۱۰ درصد نیز باید برای شرایط اضطرار در حالت آماده‌باش قرار داشته باشند؛ تنها در این صورت است که می‌توان به شرایط پایدار دست‌ یافت. راه‌اندازی پایانه شهید کلاهدوز در همین راستا مد نظر قرار داشته و ضمن تسهیل کاهش سرفاصله حرکتی در خط ۴، به اتکاپذیری خط کمک شایان توجهی می‌کند. تجهیز این پایانه از جمله تامین تجهیزات تعمیرگاهی، سیستم شستشوی قطارها و بالابر، توسط یک پیمانکار به‌صورت جداگانه انجام خواهد شد.

مدیرعامل متروی تهران با اشاره به اینکه سیستم شستشوی قطارها که به‌ صورت مکانیزه در نظر گرفته‌ شده توسط شرکت‌های داخلی تامین می‌شود، عنوان کرد: این در حالی است که این سیستم در سال‌های گذشته از شرکت‌های چینی خریداری می‌شد. سایر تجهیزات تعمیرگاهی البته باید از خارج کشور تهیه شود.

بنا براعلام روابط عمومی شرکت مترو، وی در پایان با تاکید بر اهمیت راه‌اندازی پایانه‌ها در ابتدا یا انتهای خطوط گفت: پایانه‌ها بخش مهمی از خطوط مترو هستند که عمده کاربری آنها علاوه بر تسهیل و تنظیم سرفاصله حرکتی قطارها، پارک شبانه ناوگان، انجام بازرسی، تعمیرات لازم و شستشوی واگن‌ها است.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!