جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۴۸ | ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
آینده پژوهی در صنعت خودرو از مقوله های مهم است
۱۴:۴۸ | ۱۳۹۹/۰۶/۲۸
اجاره خودرو
معاون وزیر صمت:

آینده پژوهی در صنعت خودرو از مقوله های مهم است

رییس سازمان گسترش در جریان بازدید مشترک با فرمانده نیروی هوای فضای سپاه از سایپا بر ضرورت هم افزایی ظرفیت، دانش و فناوری تمام بخش های کشور از جمله صنایع دفاعی برای تعمیق ساخت داخل و کاهش وابستگی های صنعتی در سال جهش تولید تاکید کرد.

به گزارش پرشین خودرو، امیربیات با اشاره به فرصت های حاصل از تحریمهای غیرقانونی آمریکا ، افزایش توانمندی مراکز تحقیق و توسعه و دانش بنیان کشور از جمله مرکز تحقیقات خودرویی سایپا را از اتفاقات ارزشمند برشمرد.

بیات همچنین دستاوردهای قابل ستایش نخبگان و متخصصان کشور در عرصه های نظامی و صنایع دفاع را سرمایه ای ملی برای کلیه بخش های صنعتی کشور دانست و افزود در بخش صنایع غیرنظامی توجیه پذیری اقتصادی و منطقی بودن هزینه های تولید نیز شاخصی مهم ارزیابی می شود که باید نهادهای واسطه ای و سازمانهای توسعه ای چون ایدرو بعنوان حلقه اتصال صنایع دفاعی و بخش تولید راهکارهای این انطباق را بررسی و عملیاتی نمایند.

معاون وزیر صمت یکی از الزامات کاهش قیمت تمام شده و صرفه های واحد مقیاس برای پیوند ظرفیتهای صنایع دفاعی با نیازهای بخش تولید را امکان سفارش گذاری با شمارگان انبوه و دارای استمرار کافی خواند که خوشبختانه این شرط در بخش قطعات خودرو قابل تحقق است.

 به گفته بیات با تحقق این پیوندها فناوری در شرکت های دانش بنیان و صاحبان تکنولوژی تثبت و غنایافته شده و ما در مرز دانش حرکت خواهیم کرد که در نهایت به قدرتمندی کشور می انجامد.

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران همچنین آینده پژوهی در صنعت خودرو ، ساخت خودروهای برقی ، موضوع پلت فرم مشترک و کاهش هزینه‌ها را از دیگر مقوله هایی دانست که باید بیش از پیش در گروه خودروسازی سایپا و به ویژه مرکز تحقیقات به آن توجه شود .

سردار امیرعلی حاجی‌زاده ، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران نیز در این بازدید با اشاره به اینکه خودروسازی کشور در گذشته در مسیر مونتاژ بوده است گفت : ریل گذاری صنعت خودرو اکنون تغییر کرده است و انشالله در آینده ای نزدیک به نتایج خوبی خواهیم رسید و خودروسازی به سمت محصولات با کیفیت مبتنی بر دانش فنی بومی شده خواهد بود.

جواد سلیمانی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز در این بازدید تازه ترین برنامه ها و اقدامات این گروه خودروسازی را ارائه کرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!