یكشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۵۲ | ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
گیربکس 6 سرعته جدید روی رانا پلاس و دنا پلاس نصب می شود
۰۹:۵۲ | ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
اجاره خودرو
معاون تحقیقات شرکت نیرومحرکه:

گیربکس 6 سرعته جدید روی رانا پلاس و دنا پلاس نصب می شود

در مرحله نخست عرضه محصولات ایران خودرو با گیربکس شش سرعته جدید، این گیربکس بر روی خودروهای رانا پلاس با موتور EC5 و دنا پلاس با موتور EF7 توربو شارژ نصب می شود. این پروژه در اوایل پاییز امسال به مرحله تولید انبوه خواهد رسید.

به گزارش پرشین خودرو، محمدرضا یوسفی معاون تحقیقات، توسعه و نوآوری شرکت صنعتی نیرومحرکه، با اعلام این خبر عنوان کرد: در این پروژه ۸۵ درصد قطعات نسبت به گیربکس BE پژو تغییر و بهبود یافته و عمق داخلی سازی این محصول در حال حاضر ۹۵ درصد است.

وی با اشاره به این‌که تمامی مراحل طراحی با همکاری معاونت تحقیقات و توسعه محصول ایران خودرو انجام پذیرفته، یادآور شد: در فرآیند طراحی این گیربکس شش سرعته، بیش از ۱۳۵ قالب جدید با همکاری ۲۱ سازنده طراحی و ساخته شده است.

یوسفی هم چنین تاکید کرد: در طراحی این محصول، از سنکرونایزرهای تریپل و دوبل استفاده شده که این عامل موجب خواهد شد سیستم تعویض دنده نرم تر از گیربکس BE باشد.

معاون تحقیقات، توسعه و نوآوری شرکت صنعتی نیرومحرکه، اضافه شدن یک دنده، بهبود قابلیت رانندگی و کاهش مصرف سوخت در این خودروها به ویژه درسرعت ۱۲۰ کیلومتر را از مزیت های دیگر این محصول برشمرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه پروژه مورد نظر مطابق با زمان بندی درحال انجام فرآیند صحه گذاری است، خاطرنشان کرد: این محصول دارای واریانت AMT نیز خواهد بود که در مرحله نخست بر روی خودروی رانا پلاس و با موتور EC5 در اواخر امسال به بهره برداری خواهد رسید.
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!