جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۳۵ | ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
تذکر به شهرداری برای ساماندهی حمل‌و‌نقل
۱۴:۳۵ | ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
اجاره خودرو

تذکر به شهرداری برای ساماندهی حمل‌و‌نقل

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: به شهرداری تهران تذکر داده می‌شود ظرف یک هفته نسبت به ارائه گزارش درباره علت عدم دریافت اوراق تجهیز حمل و نقل، به شورای شهر اقدام کند.

به گزارش پرشین خودرو، مرتضی الویری در جلسه صبح امروز شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود گفت: پیش‌تر گزارشات برای گرفتن امضا و فعال شدن اوراق مشارکت در حوزه حمل و نقل عمومی و دریافت مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان انجام شد و این خبر خوش هم داده شد اما طبق اطلاع بنده این مبلغ نزد بانک رفاه کارگران است و به یک دلیل کوچک بانک این رقم را تعدیل نکرده است.


وی افزود: این باعث تأسف است که ماه مهر در حال شروع است و در موضوع حمل و نقل عمومی این امر عملی نشده است. بنابراین موضوع تذکر بنده به شهرداری تاکید بر این مسئله است و از شهرداری خواسته‌ام که ظرف یک هفته نسبت به این موضوع اقدام کند.

 

حمل و نقل

 

عضو شورای شهر، با قرائت متن تذکر خود نیز عنوان کرد: ماده واحده مصوبه بند الف تبصره چهارم مصوبه پولی سال ۹۸ شهرداری تهران، مقرر می‌دارد با استناد به بند ۵ قانون بودجه سال ۹۸ کل کشور، به شهرداری تهران اجازه داده می‌شود که با تأیید وزارت کشور و رعایت مقررات مربوطه، نسبت به انتشار اوراق مالی تا سقف مبلغ ۳ هزار میلیارد ریال جهت امضا حمل و نقل عمومی شهر تهران با ارائه مطالبات مطابق ضوابط و سایر قوانین اقدام کند.

وی با توجه به فرا رسیدن فصل پاییز و افزایش آلودگی هوا و لزوم تجهیز و توسعه حمل و نقل عمومی، گفت: نظر به تایید ۱,۵۰۰ میلیارد تومان از مجموع مبلغ ۳ هزار میلیارد مذکور مربوط به منابع حاصل از اوراق مشارکت که نزد بانک رفاه است، به دلیل عدم ارائه تضامین لازم از سوی شهرداری تهران جهت خرید تجهیزات و نوسازی حمل و نقل عمومی تخصیص نیافته است.

الویری تاکید کرد: لذا به شهرداری تهران تذکر داده می‌شود که ظرف مدت یک هفته نسبت به ارائه گزارش در این خصوص به شورای اسلامی شهر تهران اقدام کند.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!