جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۰ | ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
حضور ابرخودرو تویوتا در مسابقات استقامت لومان
۱۱:۵۰ | ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
اجاره خودرو

حضور ابرخودرو تویوتا در مسابقات استقامت لومان

ابرخودروی اسپورت جی آر تویوتا با 986 اسب بخار برای اولین بار در مسابقات لومان ظاهر می شود.

به گزارش پرشین خودرو، بعد از چند سال تیزر و ایما و اشاره، بالاخره چشم مردم به جمال ابرخودروی اسپورت مسابقه ای تویوتا روشن شد. قوای محرکه آن نوعی موتور هیبریدی مجهز به توربوشارژر دوقلو با گنجایش 2.4 لیتر 6 سیلندر پاشش مستقیم است. بخش برقی این قوای محرکه توان موتور را به 986 اسب بخار می رساند.

شرکت تویوتا در داخل خود یک تیم مسابقه ای به نام گازو Gazoo دارد که مسئولیت هیبرید TS050 را برعهده دارد و راننده فعلی آن Alex Wurz است.


هشتاد و هشتمین دوره مسابقات 24 ساعته لومان این هفته در پیست Circuit de la Sarthe برگزار می شود. مسابقه قهرمانی استقامت جهانی لومان که 24 ساعت طول می کشد امسال به دلیل شیوع کرونا در جدول زمانبندی همیشگی برگزار نشد. سال آینده هم به جای 8 رویداد، 6 رویداد برنامه ریزی کرده است. فدراسیون اتومبیل رانی اعلام کرده است که جدول زمانبندی باز هم ممکن است دچار تغییرات شود.


پایه و اساس ابرخودروی اسپورت جی آر تویوتا، هیبرید TS050‌ است که تاکنون دو بار در سال های 2018 و 2019 برنده مسابقات لومان بوده و هنوز صاحب آخرین رکورد است. تویوتا اول بار جی آر را به عنوان یک خودروی مفهومی در سال 2018 به نمایش گذاشت. اولین ویدیوی آن را هم در سال 2019 منتشر کرد.

این خودرو قرار است وارد خیابان ها و جاده ها هم بشود که جزئیات آن هنوز منتشر نشده است. شیگکی توویاما Shigeki Tomoyama مدیر تیم مسابقه ای گازوی تویوتا در سال 2018 گفته بود که تویوتا خودروهای اسپورت تولید انبوه برای بازار تجاری را از روی خودروهای مسابقه ای می سازد.

منبع: سایپا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!