جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۵۰ | ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
جای شاهین خالی بود!
۱۳:۵۰ | ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
اجاره خودرو
/یادداشت/

جای شاهین خالی بود!

صنعت خودرو طی سال های گذشته، فراز و نشیب های متعددی را تجربه كرده و در این دوره، سختی هایی كه بر این بخش وارد شده، بی سابقه بوده است.

به گزارش پرشین خودرو، برای اینكه در این مسیر موفقیت ها بیشتر شود، صنعت خودرو باید بیش از گذشته تلاش كند و به سمت طراحی و تولید خودروهایی برود كه مطابق با علم روز و فناوری هایی باشد و در صنعت خودروی دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.


در سال های اخیر تحریم باعث شد كه شركت های خودروسازی بر اساس اهداف و برنامه های كه داشتند حركت كنند و به سمت تولید خودروهای جدید بروند. یكی از خودروهایی كه در این مدت شاهد تولید و تولد آن هستیم، شاهین است.


به جرات می توان گفت كه جای خودروی شاهین در بازار خودرو و همچنین سبد محصولات گروه خودروسازی سایپا خالی بود. سایپا همواره تمركز بر تولید خودروهایی داشته كه از نظر ابعاد و شكل كوچك هستند، حال خودروی شاهین ضمن آنكه محصولی مناسب برای خانواده است، باعث می شود كه مردم امكان انتخاب بیشتری داشته باشند.

 شاهین به لحاظ موتور و پلتفرم، ایده آل و خوب است و قطعا اگر در مورد این خودرو، اطلاع رسانی های مناسب صورت گیرد، مردم از خودروی جدید سایپا استقبال خواهند كرد.

به عنوان فردی كه سال ها در حوزه خودرو فعالیت كرده، از اینكه خودرو شاهین توسط مهندسان ایرانی طراحی و تولید شده است، افتخار می كنم و قطعا این امر باعث افتخار هر ایرانی است، چرا كه سایپا در شرایط سخت تحریم به چنین موفقیتی دست یافته است.

ما در ایران هیچ زمان تكنولوژی تولید پلت فرم به این شكل را نداشتیم و از آنجا كه پلتفرم خودروی شاهین متعلق به سایپا است، این خودروساز می تواند از این پلتفرم برای سایر مدل های خودرو استفاده كند. پیش بینی می كنم استفاده بهینه از پلت فرم شاهین موفق خواهد بود و سبب رشد صنعت خودرو خواهد شد.

بارها عنوان شده كه یكی از مشكلات جدی صنعت خودرو، تنوع پایین خودروهای بازار است؛ اگر سایپا مدل های مختلف را تولید كند جای خالی برخی از خودروها پر خواهد شد. بنابراین جای امیدواری است كه صنعت خودرو در مسیری كه به آن پرداخته شد حركت كند و اجازه ندهد موضوعات مختلف آنها را نسبت به توسعه دلسرد كند.

محمدرضا كوچك زاده رئیس ارزشیابی خودرو شركت بازرسی كیفیت و استاندارد ایران

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سایپا شاهین
نظر بینندگان
!
!
!