دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۶ | ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
پرواز به عتبات عالیات نداریم
۱۳:۱۶ | ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
اجاره خودرو
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی:

پرواز به عتبات عالیات نداریم

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: کشور عراق در ایام اربعین پذیرای هیچ زائری نخواهد بود و بنابراین سفر هوایی هم به این کشور نداریم.

به گزارش پرشین خودرو، این روزها خبرهای مربوط به انجام پروازهای خارجی از مبدا کشورمان داغ شده و بسیاری از مسافران چشم انتظار خبرهای جدیدی درباره آغاز پروازهای خارجی به مقصدهای جدید هستند.

در چند روز اخیر یکی از مهم ترین خبرها در حوزه پروازهای خارجی، انجام پروازهای هواپیماهای ایرانی به مقصد ترکیه بوده است که بالاخره بعد از فراز و نشیب های فراوان، چند روز پیش اولین پرواز به مقصد استانبول ترکیه انجام شد. بر این اساس مسافران ایرانی توانستند پس از مدت‌ها با قیمت مناسب‌تری به کشور ترکیه سفر کنند، این در حالی است که پیش از این مبلغ بلیت هواپیما برای مسیر تهران- استانبول چند ده میلیون تومان اعلام شده بود.

از طرف دیگر با نزدیک شدن به اربعین حسینی این سوال برای بسیاری از افراد مطرح می شود که آیا در این ایام پروازی به مقصد نجف و یا کربلا انجام خواهد شد یا خیر؟

 بر اساس پیگیری ها مشخص شد که هیچ کدام از شرکت های هواپیمایی داخلی پروازی به مقصد عراق ندارند و تنها شرکت هواپیمایی ماهان یک پرواز به بصره عراق دارد که این پرواز هم مربوط به اتباع خود کشور عراق و دیپلمات‌ها است.

در همین رابطه مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه پروازهای ترکیه از هفته گذشته آغاز شده است، گفت: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته پروازهای ترکیه آغاز شده است و توانستیم با نرخ های مناسب پرواز این مسیر را برای مسافران هماهنگ کنیم.

او همچنین در خصوص پرواز به مقصد کشور عراق با تاکید بر انجام نشدن پروازها حتی در ایام اربعین ، گفت: طبق اعلام مسئولان عراق هیچ مجوزی برای ورود مسافران خارجی در این کشور صادر نمی شود و به دلیل شیوع ویروس کرونا این کشور برای ایام اربعین پذیرای هیچ زائر خارجی نخواهد بود.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی توضیح داد: در ایران هم تنها یک شرکت هواپیمایی داخلی پرواز به عراق و شهرهایی از جمله اربیل، بصره، نجف و بغداد دارد که در این پروازها هم تنها اتباع عراقی و دیپلمات‌ها جابه جا می‌شوند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!