دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۵۴ | ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
انتقاد از معطلی کامیون ها در مرز دوغارون
۱۴:۵۴ | ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
اجاره خودرو

انتقاد از معطلی کامیون ها در مرز دوغارون

سخنگوی کمیسیون اقتصادی در بازدید میدانی، حجم سرمایه گذاری انجام شده و بدون استفاده در گمرک مرزی سرخس را حیرت آور دانست.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از خانه ملت، مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی به همراه سه نفر از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از گمرکات مرزی سرخس و دوغارون و تعدادی از پست‌های مرزبانی بازدید کرده‌اند. او در صفحه اینستاگرام خود گزارشی از این بازدید میدانی منتشر کرده است.

او در یادداشت خود، انبوه کامیون‌ها و تریلرهای که در صف تخلیه بار، ترانشیپ و یا عبور از مرز قرار دارند را برای کشوری که نیازمند ارز به منظور تامین نیازهای اولیه است را تاسف برانگیز توصیف کرده است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین تعداد کامیون‌های متوقف شده در مرز دوغارون را علی رغم عبور روزانه 500دستگاه از مرز، 3هزار دستگاه برآورد کرده و نوشته است که بر اساس گزارش مدیر گمرک استان خراسان رضوی سالانه دو میلیارد دلار کالا از این مرز صادر می‌شود اما ظرفیت افزایش چند برابری آن وجود دارد.

 

گمرکرانندگان کامیون‌های معطل مانده در مرز دوغارون در جریان نظارت میدانی طغیانی و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس گلایه‌هایی را در خصوص معطلی بعضا پانزده روزه، فقدان امکانات اولیه و تحمیل هزینه های متعدد به بهانه های مختلف به رانندگان مطرح کرده اند.

طغیانی و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در مسیر حرکت به سمت گمرک مرزی سرخس از چندین پست مرزی نیز بازدید کردند.

طغیانی حجم سرمایه گذاری انجام شده و بدون استفاده در گمرک مرزی سرخس را حیرت‌آور توصیف کرده و با اشاره به فرودگاهی که بیست سال است ساخته شده ولی هیچ پروازی ندارد تاکید کرد: عمده مشکلات موجود در مرز سرخس به واسطه سردی روابط با ترکمنستان است که باید وزیران خارجه و نفت آن را بررسی کنند.

طغیانی همچنین نگاه پر از امید سربازان مرزبانی های وطن را برای ادامه خدمت روحیه بخش دانست.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!