جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۵۰ | ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
کیش پایلوت حمل‌ونقل هوشمند شهری می‌شود
۱۵:۵۰ | ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
اجاره خودرو

کیش پایلوت حمل‌ونقل هوشمند شهری می‌شود

تفاهم‌نامه ۴ جانبه میان سازمان منطقه آزاد کیش، معاونت علمی و فنی ریاست‌جمهوری، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ایرنسل، صبح امروز و در مراسم رونمایی از کاربردهای نسل پنجم منعقد شد.

به گزارش پرشین خودرو، در بخشی از این مراسم که در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد،‌ محمد جواد آذری جهرمی،‌ وزیر ارتباطات،‌ در سخنان خود با اشاره به برنامه جامع « ایران هوشمند» گفت: حمل‌ونقل هوشمند شهری به عنوان پایلوت در جزیره کیش طراحی و اجرا خواهد شد.


گفتنی است این تفاهم‌نامه در بستر ۵G نسل پنجم ارتباطات،‌ به امضا رسیده است. بر این اساس، حمل‌ونقل هوشمند با استفاده از ظرفیت فناوری‌های نوین در جزیره کیش به‌صورت آزمایشی، عملیاتی شده و از قابلیت‌های اینترنت اشیا نیز در این حوزه استفاده می‌شود. تجربیات این طرح پایلوت می‌تواند برای تسری خدمات ۵G به سایر شهرهای ایران کمک کند.


در مراسم انعقاد این تقاهم نامه غلامحسین مظفری،‌ مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، منوچهر منطقی، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وحید یزدانیان، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل حضور داشتند.

منبع: ایرنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!