جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۰۱ | ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
پایان سرگردانی صنعت و بازار خودرو با انتصاب وزیر صمت
۱۳:۰۱ | ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

پایان سرگردانی صنعت و بازار خودرو با انتصاب وزیر صمت

متولی داشتن صنعت کشور و حضور وزیر در اقتصاد کلان بسیار تاثیر گذار است. مهمترین ویژگی برای وزیر این است که باید اهلیت داشته باشد تا بتواند از پس مشکلات صنعت خودرو و دیگر صنایع کشور بر آید.

به گزارش پرشین خودرو، امیرحسین جلالی نایب رییس انجمن صنایع همگن قطعه سازی استان تهران، با اشاره به اوضاع نابسامان بازار و گرانی های اخیر که ناشی از نبود یک مدیریت واحد و منسجم است، گفت: در نبود وزیر قانونی در وزارت صمت هر روز بازار تلاطم بیشتری را شاهد خواهد بود، چنان که طی چند روز گذشته گرانی در بازار خودرو و دیگر موارد مرتبط با وزارت صمت فشار روانی و مالی زیادی را به مردم تحمیل کرده است.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی، بازار و صنعت در نبود وزیر صمت دچار سرگردانی شده است، عنوان کرد: در سال جهش تولید بخش قابل توجهی از مشکلات واحدهای تولیدی صنعت خودرو به ویژه در شرایط کرونا، مربوط به تولید، تامین ارز، تهیه مواد اولیه و مسائل دیگری که در شرایط تحریم‌های ظالمانه وجود دارد به وزارت صمت مربوط می‌شود و باید زودتر متولی این حوزه مشخص شود.


نایب رییس انجمن صنایع همگن قطعه سازی استان تهران با اشاره به معرفی رسمی علیرضا رزم حسینی از جانب دولت به عنوان وزیر پیشنهادی صمت اظهار کرد: منتظر برگزاری جلسه رای اعتماد در مجلس شورای اسلامی به وزیر پیشنهادی هستیم. وی به عنوان یکی از مدیران ارشد اقتصادی کشور در بسیاری از طرح‌های ملی مشارکت داشته است و امیدواریم نمایندگان مجلس با رای خود شرایط ورود وزیر با دانش و پرانگیزه را به تیم اقتصادی دولت مهیا سازند.

 

 امیرحسین جلالیجلالی با اشاره به اینکه وزارت صمت با توجه به مأموریت متنوع و متعددی که دارد، همواره مهم بوده و انتخاب سکاندار چنین نهادی از حساسیت ویژه ای برخوردار است، گفت: نیاز امروز قطعه سازی هموار ساختن روند تولید است.

وی اضافه کرد: امیدواریم با انتصاب وزیر جدید صمت بخشی از مشکلات قطعه سازان رفع و زمینه لازم فراهم شود تا درگیری در مسائل بانکی، ارزی و تهیه مواد اولیه داخلی و خارجی که زیر نظر وزارت صمت است، مرتفع شود تا قطعه سازان بتوانند با آسودگی خاطر، تولید خود را مطابق با نیاز خودروسازان و بازار و با همان کیفیتی که تا به حال مشغول به تولید بودند و چه بسا بهتر از آن ادامه دهند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!