دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۵ | ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزهای ناسالم با تغییر محاسبه شاخص کیفیت افزایش می‌یابد
۱۱:۴۵ | ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
گرندکس

روزهای ناسالم با تغییر محاسبه شاخص کیفیت افزایش می‌یابد

مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: چنانچه محاسبه شاخص کیفیت هوا طی شش ماه ابتدایی امسال مطابق با سال‌های گذشته صورت می‌گرفت تنها ۲۱ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت می‌شد.

به گزارش پرشین خودرو، محسن روشنی مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اظهار کرد: شش ماهه نخست سال ۱۳۹۹ در شرایطی به پایان رسید که به علت شیوع بیماری کرونا تغییرات قابل توجهی در شرایط جامعه اتفاق افتاد. این تغییرات شامل کاهش حضور دانش آموزان و دانشجویان در کلاس‌های درس، تعطیلی بسیاری از صنوف در ماه‌های نخست سال و دورکاری بسیاری از کارمندان در این ایام بود همچنین به علت تفاوت در نحوه اجرای طرح ترافیک، الگوی آمدوشد شهروندان نیز تغییر کرد.

روشنی ضمن ارائه آمار کیفیت هوا در شش ماهه نخست امسال گفت: این تفاوت‌های ایجاد شده به دلیل شیوع بیماری در کنار شرایط هواشناسی موجب شد که در شش ماهه نخست سال جاری کیفیت هوا در تهران طی هوا ۱۵ روز در شرایط پاک، ۱۳۳ روز در شرایط قابل‌قبول، ۳۶ روز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و ۲ روز در شرایط ناسالم در پایتخت ثبت شود.


وی ضمن اشاره به تغییر روش محاسبه شاخص کیفیت هوا طی امسال و سخت‌گیرانه‌تر شدن آن نسبت به سال‌های گذشته، تصریح کرد: اگر محاسبه کیفیت هوا طی شش ماهه ابتدایی امسال مطابق با سال‌های گذشته صورت می‌گرفت ما طی بهار و تابستان امسال ۲۵ روز هوای پاک و ۱۴۰ روز هوای قابل‌قبول تنفس می‌کردیم.

مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: چنانچه محاسبه شاخص کیفیت هوا طی شش ماه ابتدایی امسال مطابق با سال‌های گذشته صورت می‌گرفت تنها ۲۱ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت می‌شد. از این‌رو اختلاف قابل توجهی به علت تفاوت روش محاسبه شاخص کیفیت هوا وجود دارد.

روشنی در پایان با بیان اینکه اطلاعات ثبتشده در مدت مشابه سال ۱۳۹۸ نشان می‌دهد که در این بازه زمانی هوای تهران ۲۵ روز در شرایط پاک، ۱۳۶ روز در شرایط قابل‌قبول، ۲۴ روز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱ روز در شرایط ناسالم وجود داشت، اظهار کرد: بر این اساس ملاحظه می¬‌شود که تعداد روزهای آلوده در شش‌ماهه ابتدایی سال جاری در مقایسه با سال گذشته با استفاده از شاخص مشابه، اندکی کمتر از سال قبل بوده است.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!