یكشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۱۰ | ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
افزایش ظرفیت جابه‌جایی مسافر در خط ۳ مترو
۱۵:۱۰ | ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
اجاره خودرو

افزایش ظرفیت جابه‌جایی مسافر در خط ۳ مترو

مدیرعامل شرکت مترو تهران از آغاز ساخت پایانه آزادگان در خط ۳ مترو خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه، امکان جابه‌جایی مسافر در این خط ۲ برابر می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، علی امام درباره آغاز ساخت پایانه آزادگان در خط ۳ مترو تهران اظهار داشت: خط ۳ به‌عنوان طولانی‌ترین خط متروی پایتخت، در حال حاضر با ظرفیت ۲۰ رام قطار و با سرفاصله زمانی ۶ دقیقه در حال بهره‌برداری است.

وی افزود: به دلیل فقدان تعمیرگاه و پارکینگ قطارها، امکان کاهش سرفاصله حرکتی در این خط به کمتر از 6 دقیقه میسر نیست اما با ساخت پایانه آزادگان و کاهش سرفاصله حرکتی قطارها به 2 و نیم تا 3 دقیقه، ضمن دو برابر شدن ظرفیت جابه‌جایی مسافر در این خط، امکان افزایش ناوگان و سهولت در سرویس و نگهداری قطارها فراهم می‌شود.

 

علی امام

 

مدیرعامل شرکت مترو با اشاره به اینکه برای ساخت پایانه آزادگان نیازمند ایجاد مکانی به وسعت یک هکتار به ازای هر کیلومتر مسیر برای تعمیرات و پارک قطارها هستیم، عنوان کرد: اجرای پایانه آزادگان با برگزاری اولین مناقصه طرح و ساخت پایانه (EPC) در کشور و با مشارکت 6 شرکت برای اجرای فرآیند طراحی، امور ساختمانی و نیز کارهای تجهیزاتی صورت می‌پذیرد.

وی گفت: با ساخت پایانه 50 هکتاری آزادگان افزایش صددرصدی ظرفیت جابه‌جایی مسافر در خط 3 مترو محقق می‌‌شود.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
متروخط 3 مترو
نظر بینندگان
!
!
!