سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۰ | ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
تصویب یک فوریت اصلاح نرخ بلیت حمل و نقل در تهران
۱۲:۱۰ | ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
گرندکس

تصویب یک فوریت اصلاح نرخ بلیت حمل و نقل در تهران

اعضای شورای اسلامی شهر تهران یک فوریت لایحه اصلاح نرخ بلیت مترو و کرایه خطوط اتوبوس و مینی بوس در تهران را با اکثریت آرا به تصویب رساندند.

به گزارش پرشین خودرو، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و چهلمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران بررسی یک فوریت لایحه اصلاح نرخ بلیت مترو و کرایه خطوط اتوبوس و مینی بوس در تهران را در دستور کار خود داشتند که در همین راستا محمد علیخانی، رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران به عنوان موافق این لایحه گفت: با تصویب یک فوریت این لایحه موضوع در کمیسیون تخصصی بررسی خواهد شد و اعضا می توانند در کمیسیون نظرات خود را مطرح کنند تا استفاده شود. بی تردید وضعیت مترو و اتوبوسرانی بحرانی است. دولت تا به اینجا به وظایف خود عمل نکرده است و درصدی که برابر این لایحه افزایش پیدا می کند خیلی زیاد نیست.


وی افزود: در کمیسیون می توان بحث کرد و با این تغیر ۳۰ میلیارد به درآمد مترو اضافه می شود و حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان هم به درآمد اتوبوسرانی اضافه می شود. به این ترتیب در مجموع ۵۰ تا ۶۰ میلیارد تومان اضافه می شود که رقم زیادی نیست البته این موارد در کمیسیون باید مورد بحث قرار گیرد.

نهایتا اعضای شورای شهر تهران با ۱۰ رای موافق و ۵ رای مخالف یک فوریت این لایحه را به تصویب رساندند.

 

شورای اسلامی شهر تهران

 

پس از تصویب این لایحه محسن هاشمی، ریاست شورای شهر تهران گفت: متاسفانه تصویب شد ولی باید رفت از محل ۷۵ هزار میلیارد تومانی که دولت تسهیلات به شرکت ها و سازمانهایی که به دلیل کرونا ضرر کرده اند اما کسی را اخراج نکرده اند، تامین درامد کرد، چرا که مترو و اتوبوسرانی کسی را اخراج نکرده اند و می توان از این روش استفاده کرد.

وی ادامه داد: این لایحه می رود دولت تصویب نمی شود؛ حتی اگر ماهم رای بدهیم در دولت پذیرفته نمی شود و رد می شود و جواب نمی گیرید.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!