دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۰۹ | ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
مدل مفهومی i-Land معرفی شد
۱۶:۰۹ | ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
اجاره خودرو

مدل مفهومی i-Land معرفی شد

استودیو طراحی و خودروسازی ایتال دیزاین، از طرح مفهومی خود در کلاس کوپه لوکس برقی رونمایی کرد. این محصول i-Land نام دارد و برای تولید در چین توسط برند زیرمجموعه دانگ فنگ آماده می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، شرکت مهندسی و طراحی ایتال‌دیزاین (italdesign Giugiaro S.p.A) در سال ۱۹۶۸ توسط جورجتو جیوجیارو و الدو مانتووانی تأسیس شد. این شرکت مشهور در طول پنج دهه خودروهای بسیاری، از لانچیا تا بوگاتی را طراحی کرده است. اولین مدل فولکس واگن گلف ۱۹۷۴، لوتوس اسپریت ۱۹۷۶، مازراتی MC12 و لامبورگینی گالاردو، مشهورترین طرح‌های ایتال دیزاین هستند.


وُیا (Voyah) یک برند زیرمجموعه از خودروسازی دانگ فنگ چین محسوب می‌شود که در تلاش است تا محصولات لوکس و تمام‌برقی تولید کند. طی همکاری این شرکت نوپا و استودیو پینین فارینا، مدل مفهومی آی‌لند (i-Land) در نمایشگاه پکن ۲۰۲۰ رونمایی شد. چند ماه قبل هم، یک خودرو شاسی‌بلند به‌نام آی‌فری (iFree) توسط وُیا معرفی شده بود که درحال اتمام مراحل پیش‌تولید است.

 

i-Land


طرح جدید ایتال دیزاین با نام آی‌لند، یک کوپه دودر چهارنفره با فناوری‌های مدرن و پیشرانه الکتریکی است. این محصول، ضمن بهره‌مندی از توانایی‌های فنی مشابه خودروهای سوپراسپرت، لوکس و پهن‌پیکر به‌نظر می‌رسد. شباهت‌هایی بین آی‌لند و دیگر طرح مفهومی ایتال دیزاین با نام داوینچی وجود دارد که سال گذشته در نمایشگاه ژنو دیده شد. این خودروها، پلتفرم مشترک دارند و مجهز به درهای گال‌وینگ (پروانه‌ای) هستند؛ اما داوینچی و آی‌لند از نظر طرح چراغ‌ها، سپرها و جلوپنجره کاملا متفاوت‌ به‌نظر می‌رسند.

 

i-Landدر کابین، یک نمایشگر سرتاسری و تخت روی داشبورد وجود دارد. نکته‌ی جالب اینکه، یک نمایشگر تمام‌رنگی هم روی فرمان نصب شده است تا مهم‌ترین اطلاعات فنی در دید راننده باشد. داشبورد و کنسول میانی با حالتی یک‌پارچه و عریض، فضای سرنشینان را از یکدیگر جدا می‌کند و البته فضایی تونلی برای جاسازی تجهیزات فنی دارد. نشان تجاری شرکت چینی با حرف V در نقاط مختلف کابین دیده می‌شود.

مدیران وُیا امیدوار هستند طرح‌های مفهومی مثل آی‌لند را در آینده نزدیک به تولید تجاری برسانند. این خودروها قرار است تمام‌برقی و مجهز به فناوری رانندگی خودران سطح ۳ باشند.

منبع: زومیت

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!