شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۷ | ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
طراحی وضعیت خاص خودرو برای الکسا
۱۱:۰۷ | ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
اجاره خودرو

طراحی وضعیت خاص خودرو برای الکسا

الکسا برای خودرو به وضعیت خاص تبدیل می شود و صفحه نمایش تلفن را به حالت «دوستدار-راننده» در می آورد.

به گزارش پرشین خودرو، آمازون –بزرگترین خرده فروش آنلاین در آمریکا- می خواهد که مردم ایمن تر و راحت تر از گوشی همراه خود در داخل خودرو استفاده کنند و برای همین هم وضعیت خاص خودرو Auto Mode را برای اپلیکیشن الکسا طراحی کرده است. زمانی که در خودرو هستید الکسا تلفن شما را به حالت «دوستدار-راننده» یا driver-friendly تبدیل می کند. در این تغییر اکثر آکون های مورد نیاز راننده بزرگ طراحی شده اند که با سرعت زیاد و به آسانی برای راننده قابل دیدن هستند. هرچند که اصل بر این است که رانندگان مطلقاً از تلفن همراه هنگام رانندگی استفاده نکنند اما ظاهراً در آمازون این احتمال را داده اند که برخی از مردم به این هشدارها به اندازه کافی اهمیت ندهند از این رو حداقل میزان آسیب را به حداقل برسانند و کار را برای راننده راحت تر کنند. هر چند که درست این است که اگر کسی با گوشی تلفن خود کار دارد اول باید خودرو را متوقف کند.


به هر حال اتو مُد یا وضعیت خاص خودرو در الکسا چهار صفحه بیشتر ندارد: صفحه خانه، جهت یاب (نویگیشن)،‌ صفحه ارتباط و صفحه پخش. روی صفحه خانه دکمه های میانبر برای مکث یا اجرا دوباره موسیقی در حال پخش تعبیه شده، روی صفحه جهت یاب چند دکمه ساده از جمله «برگشت به منزل» تعبیه شده و روی صفحه ارتباط امکان تماس گرفتن یا دکمه پاسخ دادن تعبیه شده است.

 

الکسا


بهتر است زمانی که خودرو را متوقف کرده اید از قبل میانبر برای مسیرهای مهم خود روی صفحه نویگیشن ایجاد کنید که هنگام رانندگی فقط به زدن دکمه میانبر احتیاج داشته باشید. در حالت اتو مُد الکسا به فرامین صوتی شما هم پاسخ می دهد و می تواند برای شما مسیریابی هم انجام دهد. در این حالت گزینه ها بسیار ساده و در حد انتخاب سریع به نمایش در می آیند.

وضعیت خاص خودرو یا اتو مُد هم برای اندروید و هم برای آیفون طراحی شده و ظرف هفته های آینده ابتدا در بازارهای آمریکا،‌ کانادا، استرالیا، نیوزلند،‌ هندوستان، انگلستان،‌ فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا عرضه می شوند.

آمازون برای بازار آمریکا یک بخش «شروع رفت و آمد همیشگی» start my commute هم در نظر گرفته است. در تمامی خودروهایی که قابلیت نصب الکسا را داشته باشند، مثل اکو اتو like Echo Auto آمازون وضعیت آب و هوا،‌ وضعیت ترافیکی را ارائه می دهد و امکان گوش کردن به موسقی یا کتاب های صوتی، شنیدن اخبار وجود دارد این اپلیکیشن بازی های مخصوص داخل خودرو هم دارد. زمانی که این اپلیکیشن قابلیت نصب پیدا کند، هر کس می تواند به تناسب نیازهای خود این اپلیکیشن را با ذائقه خود تطبیق دهد.

منبع: سایپا

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
الکسا
نظر بینندگان
!
!
!