دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۳۲ | ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
تصویب آیین‌نامه روش احراز عمق ساخت داخل
۱۴:۳۲ | ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
اجاره خودرو

تصویب آیین‌نامه روش احراز عمق ساخت داخل

رئیس مرکز ساخت داخل وزارت صمت از تصویب آیین‌نامه اجرایی مربوط به روش احراز عمق ساخت داخل و تحقق آن را در ۷ ماده خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، سید محمد مهدی هادوی گفت: هیئت وزیران به استناد قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی و به منظور شناسایی عمق ساخت داخل محصولات داخلی آیین‌نامه اجرایی مربوط به روش احراز عمق ساخت داخل و تحقق آن را در ۷ ماده به تصویب رساند.
 

وی افزود:هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و با هدف انجام حمایت هدفمند و به موقع از سوی دولت آیین نامه اجرایی تبصره جزء (۳) بند (الف) ماده (۴) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی درخصوص روش احراز عمق ساخت داخل و تحقق آن، این آیین نامه را تصویب کرد.


رئیس مرکز ساخت داخل وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در روند اجرایی این تصویب نامه سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت خانه‌های نفت، نیرو، جهادکشاورزی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با وزارت صمت همکاری خواهند نمود.


هادوی گفت: بر اساس این آیین نامه، عمق ساخت داخل، میزان مجموع سهم ارزش عوامل تولید و نهاده‌های به کار رفته در فرآیند ساخت محصولات داخلی که در قلمرو جغرافیایی کشور ایجاد شده، می‌باشد.


وی اضافه کرد: درصد عمق ساخت کلیه خدماتی که در قلمرو جغرافیایی کشور ارائه می‌شوند معادل درصد سهم نیروی کار ایرانی در ارائه آن خدمت است.


رئیس مرکز ساخت داخل وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: درصد عمق ساخت داخل هر یک از کالا‌ها و خدمات که با روش شاخص‌های ارزش جزء به جزء (IPI) تعیین شده، در پنج بازه "۲۰ درصد و کمتر از آن"، " بیش از ۲۰ تا ۴۰ درصد"، " بیش از ۴۰ تا ۶۰ درصد"، "بیش از ۶۰ تا ۸۰ درصد" و "بیش از ۸۰ تا ۱۰۰ درصد" تعریف می‌شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ساخت داخل
نظر بینندگان
!
!
!